РФ, Китай та Індія створять власну систему розрахунків на випадок відключення від SWIFT
Російську систему передачі фінансових повідомлень (СПФС) планується зв'язати з китайською та індійської платіжними інфраструктурами

Росія, Китай і Індія, що входять в БРІКС, вигадали спосіб організації розрахунків на випадок відключення від SWIFT. Російську систему передачі фінансових повідомлень (СПФС) планується зв'язати з китайською та індійської платіжними інфраструктурами. Про це повідомляють «Ізвєстія» із посиланням на джерела близькі до російського центробанку.
Російську систему передачі фінансових повідомлень (СПФС) ЦБ РФ передбачається зістикувати з її аналогом в КНР – транскордонною міжбанківською платіжною системою (CIPS). У Індії немає національного рішення для фінансової комунікації. Тому планується з'єднати платформу російського ЦБ з перспективною розробкою незалежної індійської структури, пояснило джерело на фінринку.
Йдеться про з'єднання розрахункових платформ за допомогою мережевих шлюзів – програмно-апаратних комплексів, стверджують співрозмовники видання. Ймовірним організатором проекту з російської сторони називають Національний розрахунковий депозитарій (НРР), так як у нього вже є досвід установки шлюзів між різними платіжними системами.
Представник регулятора лише повідомив, що можливість для обміну фінансовою інформацією з іноземними організаціями вже створена. Зокрема, з кінця 2018 року закордонним структурам дозволено підключатися до СПФС.
Після прецеденту з відключенням від SWIFT банків Ірану в результаті санкцій США багато держав задумалися про створення резервних каналів для розрахунків. Тема була піднята в тому числі на рівні Європейського центрального банку і Ради Європи.
Нагадаємо: раніше цього місяця стало відомо, що Білорусь і Росія завершують створення системи для фінансових взаєморозрахунків.
«Це фактично альтернативний сервіс для проведення платежів білоруськими банками на користь російських контрагентів. І з Росії на користь білоруських банків, в обхід SWIFT», – пояснив голова правління «Білоруського міжбанківського розрахункового центру» Олег Коробʼїн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].