В Сонячній системі виявили ще одну планету
Щоб вважатися планетою, небесне тіло має бути для цього достатньо круглим

Астрономи Європейської Південної обсерваторії оголосили про виявлення в Сонячній системі нової карликової планети Гігея – найбільш крихітної з відомих нам планет, передає BBC.
Гігея, названа так на честь давньогрецької богині здоров'я, розташована в головному поясі астероїдів, що обертаються навколо Сонця між орбітами Марса і Юпітера. Діаметр карликової планети становить всього близько 430 км.
Першим Гігею виявив італійський астроном Аннібале де Гаспаріс ще в 1849 році, але до сьогодні вона офіційно вважалася астероїдом.
Приводом для зміни класифікації послужило те, що вченим вперше вдалося детально розглянути Гігею за допомогою Дуже великого телескопа (VLT – Very Large Telescope), встановленого в Паранальській обсерваторії, в чилійській пустелі Атакама.
Гігея – не найбільший об'єкт у поясі астероїдів. За розмірами вона поступається Церері (950 км), Весті (525 км) і Палладі (512 км).
До початку XIX століття всі три вважалися справжніми планетами, однак пізніше були «опущені» до астероїдів.
Щоб вважатися планетою, небесне тіло повинно відповідати кільком умовам:
- обертатися по орбіті навколо Сонця;
- не бути при цьому супутником іншої планети;
- мати достатню гравітацію, щоб підтримувати круглу (або близьку до круглої) форму;
- володіти достатньою масою, щоб розчистити свою орбіту від інших, більш дрібних об'єктів.
Якщо виконуються тільки перші три умови, планета вважається карликовою.
З цієї причини в 2006 році свого планетарного статусу офіційно позбувся Плутон (діаметр – 2400 км) і тепер він – карликова планета.
Найменшою карликовою планетою Сонячної системи до сьогодні вважалася Церера, її діаметр – 950 км.
Веста і Паллада виявилися недостатньо круглими, щоб вважатися планетами. А Гігея, хоч і поступається їм за розмірами, як розгледіли в телескоп вчені, має майже ідеальну сферичну форму – а значить, відповідає визначенню карликової планети.
Новий статус Гігеї ще повинен бути офіційно затверджений Міжнародним астрономічним союзом, який збереться в 2021 році в корейському Пусані.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].