В Сонячній системі виявили ще одну планету

В Сонячній системі виявили ще одну планету

Щоб вважатися планетою, небесне тіло має бути для цього достатньо круглим

В Сонячній системі виявили ще одну планету
bbc.com

Астрономи Європейської Південної обсерваторії оголосили про виявлення в Сонячній системі нової карликової планети Гігея – найбільш крихітної з відомих нам планет, передає BBC.

Гігея, названа так на честь давньогрецької богині здоров'я, розташована в головному поясі астероїдів, що обертаються навколо Сонця між орбітами Марса і Юпітера. Діаметр карликової планети становить всього близько 430 км.

Першим Гігею виявив італійський астроном Аннібале де Гаспаріс ще в 1849 році, але до сьогодні вона офіційно вважалася астероїдом.

Приводом для зміни класифікації послужило те, що вченим вперше вдалося детально розглянути Гігею за допомогою Дуже великого телескопа (VLT – Very Large Telescope), встановленого в Паранальській обсерваторії, в чилійській пустелі Атакама.

Гігея – не найбільший об'єкт у поясі астероїдів. За розмірами вона поступається Церері (950 км), Весті (525 км) і Палладі (512 км).

До початку XIX століття всі три вважалися справжніми планетами, однак пізніше були «опущені» до  астероїдів.

Щоб вважатися планетою, небесне тіло повинно відповідати кільком умовам:

  • обертатися по орбіті навколо Сонця;
  • не бути при цьому супутником іншої планети;
  • мати достатню гравітацію, щоб підтримувати круглу (або близьку до круглої) форму;
  • володіти достатньою масою, щоб розчистити свою орбіту від інших, більш дрібних об'єктів.

Якщо виконуються тільки перші три умови, планета вважається карликовою.

З цієї причини в 2006 році свого планетарного статусу офіційно позбувся Плутон (діаметр – 2400 км) і тепер він – карликова планета.

Найменшою карликовою планетою Сонячної системи до сьогодні вважалася Церера, її діаметр – 950 км.

Веста і Паллада виявилися недостатньо круглими, щоб вважатися планетами. А Гігея, хоч і поступається їм за розмірами, як розгледіли в телескоп вчені, має майже ідеальну сферичну форму – а значить, відповідає визначенню карликової планети.

Новий статус Гігеї ще повинен бути офіційно затверджений Міжнародним астрономічним союзом, який збереться в 2021 році в корейському Пусані.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло