Лідером серед компаній, які найбільше забруднюють планету пластиком, стала Coca-Cola

Лідером серед компаній, які найбільше забруднюють планету пластиком, стала Coca-Cola

Екооганізації закликали корпорації-гіганти перейти на багаторазову упаковку

Лідером серед компаній, які найбільше забруднюють планету пластиком, стала Coca-Cola
фото DR

Вже другий рік поспіль Coca-Cola очолила рейтинг компаній, які найбільше забруднюють пластиком планету. Світова торгова марка напоїв вийшла на перше місце в рейтингу найбільш забруднюючих підприємств, опублікованому екологічною організацією Break Free From Plastic. Про це пише The Independent.

У вересні організація провела 484 акції з очищення пляжів у понад 50 країнах.

Дослідники виявили, що 11 732 шматочки пластику, зібраних під час прибирань пляжів, були з продуктів Coca-Cola, і цих шматочків було більше, ніж у наступних трьох компаній в рейтингу, разом узятих.

У відповідь на це дослідження Coca-Cola заявила, що вирішить цю «критичну глобальну проблему».

Друге і третє місце в списку посіли Nestle і PepsiCo.

Також у топ-10 забруднювачів увійшли:

  • Mondelēz International
  • Unilever
  • Mars
  • P & G
  • Colgate-Palmolive
  • Phillip Morris
  • Perfetti Van Melle.

Фон Ернандес, координатор Break Free From Plastic, зазначив: «Цей звіт надає докази того, що ці корпорації залежать від одноразової упаковки, і що їм необхідно терміново щось робити для подолання створеного ними ж кризи пластикового забруднення. Переробка не вирішить цю проблему».

«Ці величезні світові бренди залишатимуться найсерйознішими джерелами забруднення на довгі роки, якщо вони радикально не змінять свою політику», – прокоментувала Луїза Едж, глава британської компанії Greenpeace з океанічних пластиків.

«У цих компаній є ресурси, щоб запропонувати інноваційну багаторазову упаковку. Але замість цього вони зосереджені на переробці або заміні однієї одноразової упаковки на іншу. Ми закликаємо цих пластикових забруднювачів зосередитися зараз на переході на багаторазову упаковку», – наголосила вона.

Представник Coca-Cola прокоментував для Evening Standard: «Щоразу, коли наша упаковка потрапляє в океани – для нас це неприйнятно. У партнерстві з іншими ми працюємо над вирішенням цієї найважливішої глобальної проблеми».

Нагадаємо, кліматологи назвали ТОП-20 компаній, які викинули в атмосферу найбільше СО2 з 1965 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті