Кліматологи назвали ТОП-20 компаній, які викинули в атмосферу найбільше СО2 з 1965 року
Третя частина всієї кількості вуглецю в повітрі – це результат діяльності всього 20 компаній

Британське видання The Guardian, базуючись на даних Інституту кліматичних досліджень (Climate Accountability Institute) назвало 20 світових компаній-гігантів, які спричинили 35% викидів діоксиду вуглецю та метану в світі. Підрахунок експертів включає діяльність компаній з 1965-го по 2017 рік. За цей період вказані компанії сумарно викинули в атмосферу 480 млрд тонн СО2 та метану.
Топ-20 забруднювачів планети:
1. Saudi Aramco – 59,26 млрд тонн
2. Chevron – 43,35 млрд тонн
3. Газпром – 43,23 млрд тонн
4. ExxonMobil – 41,90 млрд тонн
5. National Iranian Oil – 35,66 млрд тонн
6. BP – 34,02 млрд тонн
7. Royal Dutch Shell – 31,95 млрд
8. Coal India – 23,12 млрд
9. Pemex – 22,65 млрд
10. Petroleos de Venezuela – 15,75 млрд
11. PetroChina – 15,63 млрд тонн
12. Peabody Energy – 15,39 млрд тонн
13. ConocoPhillips – 15,23 млрд тонн
14. Abu Dhabi National Oil – 13,84 млрд тонн
15. Kuwait Petroleum Corp – 13,48 млрд тонн
16. Iraq National Oil – 12,60 млрд тонн
17. Total SA – 12,35 млрд тонн
18. Sonatrach – 12,30 млрд тонн
19. BHP Billiton – 9,80 млрд
20. Petrobras – 8,68 млрд тонн
Вісім із перерахованих компаній належать інвесторам (Chevron, Exxon, BP, Shell), решта 12 мають державне фінансування (як Saudi Aramco і Газпром).
Саме діяльність вищезгаданих компаній викликала нинішню кліматичну кризу, пише видання. При цьому всі ці державні і транснаціональні корпорації, які працюють з викопним паливом, продовжують розширювати свою діяльність, незважаючи на те, що вони усвідомлюють руйнівний вплив галузі на планету.
Головним забруднювачем світу є компанія Saudi Aramco, яка самостійно викинула в атмосферу 4,38% усього світового обсягу СО2.
Для підрахунку бралися дані про річний видобуток нафти, газу і вугілля, про який повідомляли компанії, потім було вирахувано, скільки вуглецю і метану у виготовленому паливі викидається в атмосферу по всьому ланцюжку поставок, від видобутку до кінцевого використання.
Було встановлено, що 90% викидів цих 20 компаній були пов'язані з використанням їх продуктів, таких як бензин, паливо для реактивних двигунів, природний газ і енергетичне вугілля. Ще 10% припало на видобуток, переробку і доставку готового палива.
Майкл Манн, один з провідних кліматологів світу, закликав політиків на майбутніх кліматичних переговорах в Чилі в грудні вжити термінових заходів для зменшення діяльності нафтових гігантів.
«Велика трагедія кліматичної кризи полягає в тому, що сім з половиною мільярдів людей повинні заплатити ціну в формі деградації планети – щоб пару десятків компаній продовжували приносити рекордний прибуток своїм власникам. Це великий моральний недолік нашої політичної системи, що ми допустили це», – сказав Манн.
Більше про це – в матеріалі Mind «Інновації в нафтогазовій сфері: настав час платити за шкоду для екології».
Між тим французька Total заявила, що її новий суперкомп’ютер дозволить геологам в 10 разів швидше знаходити нафту та зробити дешевшим її видобуток.
Як повідомлялося, Європарламент хоче позбавити ExxonMobil, яка помічена в спробах викривлення інформації про глобальне потепління, права лобіювати свої інтереси.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].