Британський парламент відкинув пропозицію Джонсона про дострокові вибори 12 грудня

Британський парламент відкинув пропозицію Джонсона про дострокові вибори 12 грудня

Сьогодні прем’єр знову спробує організувати в парламенті голосування з виборів

Британський парламент відкинув пропозицію Джонсона про дострокові вибори 12 грудня
фото pixabay.com

Палата громад Великобританії проголосувала проти висунутого британським урядом пропозиції провести в країні дострокові вибори. Про це повідомляє «Інтерфакс» із посиланням на британські ЗМІ.

За дострокові вибори висловилися 299 депутатів, що на 135 менше необхідного числа.

Прем'єр-міністр Борис Джонсон пропонував провести вибори 12 грудня.

Очікується, що у сьогодні, 29 жовтня, Джонсон знову спробує організувати в парламенті голосування з виборів. Перші дві його ініціативи – 4 і 9 вересня – не набрали достатньої кількості голосів.

Для того, щоб уряд зміг організувати дострокові вибори у Великобританії, йому була потрібна підтримка двох третин членів палати громад, тобто 434 депутатів. У Консервативної партії Бориса Джонсона в палаті громад 288 місць.

Лейбористи заявляли, що підтримають вибори тільки в тому випадку, якщо уряд виключить можливість Brexit без угоди з Брюсселем, а ЄС дасть згоду на продовження термінів Brexit.

У той же час Шотландська національна партія і Ліберальні демократи виступають за те, щоб провести вибори раніше, ніж того хотів Джонсон – 9 грудня.

Останні опитування у Великобританії показують, що в основному британські піддані виступають за дострокові вибори. Так, опитування Ipsos Mori свідчить, що 44% респондентів вибори підтримують, а 27% виступають проти. У той же час, в опитуванні YouGov, вибираючи між виборами і новим референдумом по Brexit, 35% опитаних підтримали вибори, 40% – референдум.

Пропозиція Джонсона про дострокові вибори прозвучала після того, як в минулий вівторок палата громад відкинула пропозицію уряду про завершення за три дні розгляду питання про ратифікацію угоди про Brexit.

В результаті Джонсон 20 жовтня попросив у Брюсселя відстрочки по терміну виходу Великобританії з Євросоюзу до 31 січня 2020 року, на яку в понеділок лідери країн ЄС дали згоду. Раніше він запевняв, що «швидше помре в стічній канаві», ніж проситиме ЄС про перенесення Brexit.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло