Рада ратифікувала угоди про уникнення подвійного оподаткування з урядами Малайзії, Кіпру, та Великобританії
Суб’єктами виконання протоколів до ратифікованих угод є Міністерство фінансів та ДПС

Парламент ратифікував угоди про уникнення подвійного оподаткування між урядом України з урядами Малайзії, Республіки Кіпр та урядом Сполученого Королівства Великобританії і Північної Ірландії. Про це повідомляє кореспондент Mind.
Зокрема, Верховна Рада ухвалила проєкт закону про ратифікацію угоди між урядом України та урядом Малайзії про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи та протоколу до неї» (0002). За таке рішення проголосували 333 народних депутатів, проти – 0, утримались – 2, не голосували – 60.
У пояснювальній записці до законопроєкту зазначається, що необхідність ухвалення даного законопроєкту пояснюється тим, що ця угода запроваджує ставки та порядок оподаткування, відмінні від передбачених чинним законодавством України і підлягає ратифікації ВР.
«Необхідність укладення цієї угоди та протоколу до неї пояснюється тим, що доходи, які виникають в економічних стосунках між резидентами України та Малайзії, підлягають оподаткуванню у подвійній юрисдикції: по-перше, у державі, в якій одержувач доходу є резидентом, по-друге, у державі, в якій здійснюється діяльність, стосовно якої виникає дохід. Тому угода та протокол до неї сприятимуть по-перше, уникненню подвійного оподаткування, по-друге, запобіганню ухиленню від сплати податків і, по-третє, взаємному зменшенню податкових перешкод для закордонних інвестицій та торгівлі», – зазначається в пояснювальній записці до законопроєкту.
Суб’єктами виконання угоди і протоколу до неї є Міністерство фінансів та Державна фіскальна служба.
Заступник міністра фінансів Павло Ходаковський зазначив, що у зазначеній угоді встановлені наступні ставки оподаткування пасивних доходів: дивіденди – загальна ставка – 15%. 5% -для дивідендів, які отримує компанія, що володіє не менше ніж 20% капіталу, компанія, яка такі дивіденди виплачує. Проценти: загальна ставка – 10%, роялті – загальна ставка – 8%.
Крім того ВР ухвалила закон «Про ратифікацію протоколу про внесення змін до Конвенції між урядом України і урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи» (0003). За ухвалення цього закону проголосували 316 народних депутатів, проти – 1, утримались – 10, не голосували – 66.
У пояснювальній записці до даного закону зазначається, що необхідність укладення цього протоколу пояснюється тим, що в процесі переговорів із кіпрською стороною були узгоджені зміни, які необхідно внести до Конвенції між урядом України і урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи. Суб’єктами виконання протоколу є Міністерство фінансів України та Державна податкова служба.
У поясненні до закону також вказується, що він затверджує завершення внутрішніх державних процедур, необхідних для набрання чинності Протоколом про внесення змін до Конвенції між урядом України і урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи.
Як зазначив Ходаковський, «положення протоколу передбачає оподаткування дивідендів за ставкою 5%, якщо фактичним власником дивідендів є компанія, яка володіє безпосередньо принаймні 20% капіталу компанії, що сплачує дивіденди та інвестувала в придбання акцій чи інших прав компаній еквівалент не менше 100 000 євро. 10% – по дивідендам у всіх інших випадках.
«Тобто різниця між поточною конвенцією і тим, що пропонується, як раз полягає у тому, що два критерії застосовуються одночасно», – сказав заступник міністра фінансів.
Також даною угодою збільшується розмір ставки оподаткування процентів з 2% до 5%.
Крім того, внесено зміни щодо оподаткування доходів від відчуження часток у компанія, питома вага вартості нерухомого майна яких складає більше 50% вартості усього майна, активів таких компаній, що знаходяться в Україні.
Парламент також ухвалив проєкт закону «Про ратифікацію протоколу між урядом України і урядом Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії про внесення змін до Конвенції між урядом України і урядом Сполученого Королівства Великобританії і Північної Ірландії про усунення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доход і на приріст вартості майна, вчиненої у Лондоні 10 лютого 1993 року» (0006). За його ухвалення проголосували 323 народних депутатів, проти – 0, утримались – 2, не голосували – 70 депутатів.
У пояснювальній записці до законопроєкту зазначається, що необхідність його ухвалення пояснюється тим, що згаданий протокол про усунення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доход і на приріст вартості майна запроваджує ставки та порядок оподаткування, відмінні від передбачених чинним законодавством України і підлягає ратифікації парламентом.
«Необхідність укладення протоколу пояснюється тим, що в процесі переговорів з британською стороною були узгоджені зміни, які необхідно внести до Конвенції між урядом України і урядом Сполученого Королівства Великобританії і Північної Ірландії про усунення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доход і на приріст вартості майна. Суб’єктами виконання протоколу є Міністерство фінансів України та Державна податкова служба України», – зазначається в пояснювальній записці.
Очікується, що відповідно до зазначеного протоколу будуть внесені зміни до Конвенції між урядами України і Великобританії і Північної Ірландії про усунення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доход і на приріст вартості майна.
За словами заступника міністра фінансів, положення закону передбачає оподаткування дивідендів за ставкою 5%, якщо фактичним власником дивідендів є компанія, яка володіє безпосередньо щонайменше 20% капіталу компанії, що сплачує дивіденди та підвищено ставку з 10 до 15% в усіх інших випадках. Збільшено розмір ставки оподаткування процентів з 0% до 5%, збільшено розмір оподаткування ставки роялті з 0% до 5%.
Також передбачено нову редакцію статті щодо обміну інформацією, яка передбачає значне розширення можливостей договірних сторін щодо обміну податковою інформацією.
Крім того, даним рішенням в угоду вносяться норми щодо застосування права на отримання переваг. «Переваги не будуть надаватися стосовно виду доходу або майна, якщо однією з головних цілей будь-якої домовленості чи угоди між суб’єктами господарської діяльності було безпосереднє або опосередковане отримання переваги», – сказав міністр.
Як раніше писав Mind, 29 жовтня 2019 року парламент ратифікував угоду України з США щодо поліпшення податкових правил. Ратифікація спонукала прийняти законопроєкти про зміни у Податковому кодексі та законах.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].