«Транснєфть» заявила, що вирішила питання компенсацій «Укртранснафті» за брудну нафту з РФ

«Транснєфть» заявила, що вирішила питання компенсацій «Укртранснафті» за брудну нафту з РФ

Комерційні подробиці російська компанія не прокоментувала

«Транснєфть» заявила, що вирішила питання компенсацій «Укртранснафті» за брудну нафту з РФ
фото www.flickr.com/photos/96138554@N05/14535220008

Російська «Транснєфть» і АТ «Укртранснафта» врегулювали питання компенсацій за потрапляння нафти з підвищеним вмістом хлорорганічних сполук в українську ділянку нафтопроводу «Дружба». Про це заявив глава російської компанії Микола Токарєв, передає Інтерфакс-Україна.

«Досягнута домовленість про вирішення питання «брудної» нафти з «Укртранснафтою», – сказав очільник « Транснєфті».

Токарєв підкреслив, що компанія вже підписала документи з угорської MOL про компенсацію збитку, заподіяного забрудненої нафтою.

«Все вже підписано, платежі всі зроблено «Транснєфтью», – зазначив глава оператора російських нафтопроводів, відмовившись коментувати комерційні подробиці.

Токарєв також повідомив, що в четвер «Транснєфть» підпише аналогічний угорському документ з «КазТрансОйл».

Нагадаємо: раніше цього місяця зарубіжні споживачі російської нафти почали отримувати компенсації за збої в її поставках через весняний форс-мажор на нафтопроводі «Дружба».

У липні рада директорів «Транснєфті» вирішила, що компанія відшкодує вантажовідправникам збиток від перебою з поставками, якщо вони документально підтвердять, що зазнали втрат. Граничний розмір виплат рада встановила на рівні $15 на 1 барель некондиційної нафти.

Нагадаємо: з травня по  по вересень АТ «Укртранснафта» отримало 3,5 млн євро від ПАТ «Транснєфть» за резервування потужностей нафтотранспортної системи в зв’язку з потраплянням до української ділянки нафтопроводу «Дружба» нафти з підвищеним вмістом хлорорганічних сполук. Ця сума неостаточна, оскільки «Транснєфть» продовжує резервувати потужності «Укртранснафти»

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті