Рада дозволила притягнути до кримінальної відповідальності Ярослава Дубневича

Рада дозволила притягнути до кримінальної відповідальності Ярослава Дубневича

Також парламент дозволив правоохоронцям його затримати та арештувати

Рада дозволила притягнути до кримінальної відповідальності Ярослава Дубневича
Депутат Верховної Ради IX скликання Ярослав Дубневич
Фото: УНІАН

Верховна Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата Ярослава Дубневича. За таке рішення проголосували 332 народних депутатів, проти – 0, утримались – 38, не голосували – 22, передає кореспондент Mind.

Окремо депутати підтримали затримання Ярослава Дубневича. За таке рішення проголосували 241 народний депутат.

Також депутати підтримали обрання щодо нього запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою (арешту). За таке рішення проголосували 229 депутатів ВР.

«Я, як генеральний прокурор України, підтримав клопотання Національного антикорупційного бюро України та керівника САП щодо внесення трьох подань до парламенту щодо зняття депутатської недоторканості, затримання та щодо застосування запобіжного заходу у вигляді взяття під варту щодо народного депутата Дубневича Ярослава Васильовича», – сказав генеральний прокурор Руслан Рябошапка, представляючи депутатам подання ГПУ.

За словами генерального прокурора, у правоохоронців є підстави вважати, що Ярослав Дубневич причетний до вчинення низки злочинів.

«Дубневич Ярослав Васильович, будучи народним депутатом України VII та VIII скликань, обіймаючи посаду голови комітету ВР з питань транспорту, будучи обізнаним про фінансовий стан ПАТ «Українська залізниця», її потреби при проведенні державних закупівель, маючи повний контроль, …над двома суб'єктами господарювання – над тим суб'єктами, хто виробляв стрілочні переходи, і над тим суб'єктом, який ці запчастини закупав, організував схему, за якою дві компанії, одна з яких підконтрольна народному депутатові, отримала незаконний дохід у розмірі – 93 млн грн», – сказав генеральний прокурор.

Він також додав, що Дубневич призначив на громадських засадах двох помічників, один з яких очолював підприємство, що виробляло стрілочні переходи, це Дніпропетровський стрілочний завод, іншим помічником Ярослава Дубневича був перший заступник керівника підприємства, яке закупало ці стрілочні переходи.

«Було організовано схему, в яку було включено ще дві компанії, які були абсолютно зайвими і в результаті ці дві компанії отримали дохід в розмірі 93 млн грн», – підкреслив генеральний прокурор.

Він додав, що дане провадження розслідується вже майже три роки  і щодо восьми фігурантів розслідування в цій справі закінчено.

«Тобто доказів для того, щоб притягнути до кримінальної відповідальності вісім фігурантів цієї схеми є достатньо. Підозри пред’явлено, розслідування закінчено і зараз фігуранти знайомляться з матеріалами справи. Після цього справа буде готова до передачі до суду. Відповідно є достатньо доказів для того щоб притягнути до відповідальності і народного депутата Дубневича», – також зазначив Рябошапка.  

У свою чергу сам депутат Ярослав Дубневич зазначив, що звинувачення  на його адресу звучать абсурдно.

Він зазначив що на вчорашньому засіданні комітету ВР з питань регламенту протягом близько трьох годин обговорювалося достатність та обґрунтованість подання Генеральної прокуратури щодо Ярослава Дубневича.

«Профільний комітет склав висновок, в якому зазначив, що подання не містить підтвердження того, що, перше, мною були надані вказівки та організовано проведення процедури відкритих торгів, друге – що я виконував функції з організації злочину та надавав вказівок щодо розроблення плану контрольованої закупівлі та розподіляв функції між особами, що вчиняли кримінальне правопорушення та  впливав на організацію відкритих торгів. Третє – відсутня інформація на підтвердження того, що мною було надано вказівку щодо підготовки документів для участі в торгах ТОВ «Арго», четверте – відсутня інформація на підтвердження узгодження мною схеми використанням мною схеми між Дніпропетровських заводом і «Арго», – сказав депутат, додавши, що немає підтверджень того, що він начебто заволодів коштами в розмірі 93 млн грн.

Натомість, за його словами, у висновку  комітету  зазначається, що кримінально-правова кваліфікація його дій не підтверджена доказами, докази відсутні та не надані. Фактично можливість вчинення цих діянь відсутня, відсутня об’єктивна сторона складу злочину.

«Вважаю, що висновки профільного комітету переконливо свідчать про реальну відсутність конкретних фактичних даних про вчинення мною злочину і про необґрунтованість і недостатність подання та відсутність доказів», – заявив депутат.  

До того ж Дубневич підкреслив, що крім змонтованого НАБУ відеоролика, який був  продемонстрований на засіданні комітету, САП нічого не було надано. На словами депутата, було порушено право на його захист.

У свою чергу народний депутат Сергій Кальченко, голова комітету ВР з питань регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради зазначив, що два із трьох висновків комітету щодо даного питання були затверджені одностайно, а третій висновок був затверджений дев’ятьма голосами з 11 членів комітету.

«Мені дуже прикро, що тим текстом, який викладено, просто маніпулюють. Я звертаю вашу увагу на ті аргументи, які лунали. …У поясненнях народного депутата Дубневича… а далі все те, що начебто приписують висновку регламентного комітету, це є цитати із пояснень народного депутата Дубневича», – підкреслив голова комітету.

Він наголосив, що згідно з висновком комітету з питань регламенту, «подання є законним, оскільки ініційовано, внесено належним суб’єктом».

Як писав Mind 28 жовтня 2019 року, голова ВР повідомив депутатів, що генеральна прокуратура Україна спрямувала до парламенту звернення щодо позбавлення недоторканності одного з депутатів, яким виявився  Ярослав Дубневич.

Пізніше повідомлялося, що НАБУ проводить обшуки у екснардепа Богдана Дубневича. Розслідування  детективами НАБУ здійснювалось ще з липня 2018 року.

Також Mind писав, що Ярославу Дубневичу, на думку генерального прокурора, загрожує 12 років позбавлення волі. Його обвинувачують у відмиванні грошей за допомогою корупційних схем.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло