Держпідтримка регіонального розвитку з 2014 по 2019 роки зросла у 41,5 разів

Держпідтримка регіонального розвитку з 2014 по 2019 роки зросла у 41,5 разів

Кабмін просить ВР законодавчо врегулювати питання державної підтримки розвитку регіонів у подальшому

Держпідтримка регіонального розвитку з 2014 по 2019 роки зросла у 41,5 разів
Міністр розвитку громад та територій Альона Бабак
Фото: УНІАН

Обсяг державної підтримки регіонального розвитку за п’ять років зріз у 41,5 разів і у 2019 році склав 20,75 млрд грн. Про це під час години запитань до уряду повідомила міністр розвитку громад та територій України Альона  Бабак, передає кореспондент Mind.

«У 2019 році обсяг державної підтримки регіонального та місцевого розвитку зріз у 41,5 разів порівняно з початком реформи в 2014 році з 0,5 млрд грн до 20,75 млрд грн. Зокрема, через  державний фонд регіонального розвитку – 7,7 млрд грн, субвенція на соцеконом – 4,7 млрд грн, субвенція на інфраструктуру ОТГ (об’єднаних територіальних громад) – 22,1 млрд грн, кошти на будівництво спортивних об’єктів – 0,75 млрд грн, субвенція на розвиток в сільській місцевості – 5 млрд грн» – повідомила Бабак.

Вона додала, що уряд просить Верховну Раду внести зміни до Бюджетного кодексу та передбачити в ньому норму, згідно з якою ДФРР визначається в обсязі не менше одного відсотка прогнозованого обсягу доходів загального фонду державного бюджету України на відповідний бюджетний період.

«Позиція щодо визначення ДФРР не більше одного відсотку доходів загального фонду державного бюджету, ми всі усвідомлюємо, буде ставити під загрозу не тільки реалізацію нових проектів, які мають бути спрямовані на підвищення конкурентоспроможності регіонів. Їх інвестиційної привабливості, але й завершення розпочатих у попередні роки проектів та призведе до неефективного використання коштів у попередніх періодах. Тому урядом подано до Верховної Ради України і зареєстровано підготовлений законопроект 2202 про внесення змін до … Бюджетного кодексу України щодо підвищення ефективності  використання коштів державного фонду регіонального розвитку, яким передбачена норма, що ДФРР визначається в обсязі не менше одного відсотку  прогнозованого обсягу доходів загального фонду державного бюджету України на відповідний бюджетний період», – зазначила міністр.

Фінансування муніципальних проєктів з ДФРР було відновлено ще наприкінці вересня 2019 року. За її словами урядо проаналізував стан реалізації відповідних проєктів та можливі ризики невикористання цих коштів через що 9 жовтня 2019 року ухвалив розпорядження №935, «яким зменшено розподілений обсяг коштів на 224 млн грн, виключено 15 проєктів, на яких роботи не було розпочато та зменшено обсяг фінансування по 9 проектах, де є ризик невикористання коштів до кінця цього року. Також виключено один проєкт Запорізької області, оскільки його фінансування буде здійснюватися за рахунок іншої бюджетної програми, а вивільнені кошти спрямовано на збільшення фінансування по раніше затвердженому проекту Запорізької області. Станом на 30 жовтня 2019 року профінансовані кошти, передбачені помісячним розписом на січень-жовтень.  

Нагадаємо, як писав Mind, перед ухваленням проекту закону про Державний бюджет на 2020 рік у першому читанні, Верховна Рада ухвалила проєкт закону про внесення змін до Бюджетного кодексу (2144). За таке рішення проголосували 264 народних депутатів, проти – 27,  утримались – 41, не голосували – 60 народних депутатів.

Під час обговорення даного законопроєкту народні депутати зазначали, що ним передбачається і такі негативні пропозиції, як включення залишків коштів власних надходжень бюджетних установ до джерел формування спеціального фонду державного бюджету України.

На думку народного депутата з депутатської групи «За майбутнє», члена комітету Верховної Ради з питань бюджету, «таким чином бюджеті установи реально будуть отримувати менші надходження з державного бюджету, ніж раніше і надмірно будуть залежати від мінливого фактору власних надходжень».

Також депутат підкреслив, що «коли ми прописуємо, що Державний фонд регіонального розвитку в нас визначається в обсязі не більше одного відсотка  прогнозованого обсягу доходів загального бюджету, … це вдарить по багатьох проектах регіонального масштабу по Україні».

На його думку «необхідно підтримати норму, яка дозволить ДФРР встановлювати не менше одного відсотка».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло