Нафтогаз надіслав до Стокгольмського арбітражу нові позовні вимоги проти Газпрому

Нафтогаз надіслав до Стокгольмського арбітражу нові позовні вимоги проти Газпрому

Нафтогаз розраховує, що рішення «з нового арбітражу» буде прийняте в 2021 році

Нафтогаз надіслав до Стокгольмського арбітражу нові позовні вимоги проти Газпрому
Фото: УНІАН

Компанія «Нафтогаз України» надіслала до Стокгольмського арбітражу нові позовні вимоги проти «Газпрому». Про це на своїй сторінці в Fаcebook повідомив виконавчий директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко

«Відправили в Стокгольмський арбітраж «Заяву про захист і зустрічні позовні вимоги», – написав він. За його словами, «Газпром», по суті, хоче переглянути рішення попереднього Стокгольмського арбітражу з транзитного контракту».

Вітренко уточнив, що після того, як за графіком Газпром подав «Заяву про позовні вимоги» 14 липня 2019 року «настала наша черга подати «Заяву про захист і зустрічні позовні вимоги».

«Кількість сторінок лише основного тексту нашої Заяви перевищує 500 сторінок. До неї додаються 3 звіти міжнародних експертів, які були спеціально для цього розроблені. Також додаються свідчення свідків і купа інших додатків», – зазначив виконавчий директор української компанії.

За словами Вітренка, над цими документами працювали приблизно три місяці, а «останні тижні працювали так, що не було часу нормально спати, не було часу на сім'ю, друзів, колег з інших напрямів, журналістів».

«Більш докладно про наші позовні вимоги, а також щодо того, чому вимоги Газпрому є необґрунтованими, я напишу трохи пізніше», – повідомив Вітренко.

За його словами, Нафтогаз розраховує, що рішення «з нового арбітражу» буде прийняте в 2021 році.

Вітренко також нагадав, що «Нафтогаз» вимагає через арбітраж «компенсувати збитки, завдані діями Газпрому», а «фінансовий ефект – понад $12 млрд».

«У 2014-2018 роках Газпром «напав» на нас з багатомільярдними позовами, ми успішно захистилися і виграли за зустрічними позовами. Як компенсацію наших збитків за рішенням попереднього Стокгольмського арбітражу ми вже фактично отримали газ вартістю понад 2 млрд дол., який був поставлений Газпромом в Україну і засоби від реалізації якого були фактично сплачені до держбюджету як податки і дивіденди Нафтогазу. Газпром ще залишається нам винним $3 млрд. Ми розраховуємо, що спишемо цей борг у 2020 році», – відзначив Вітренко.

Нагадаємо: 29 листопада «Нафтогаз» уперше оприлюднив оригінали рішення Стокгольмського арбітражу за контрактами з «Газпромом».

«З огляду на значний суспільний інтерес і численні запити щодо розкриття деталей процесу в Стокгольмі, НАК «Нафтогаз України» вперше публікує оригінали остаточних рішень міжнародного арбітражу за контрактами на поставку і транзит газу», – сказано в заяві компанії.

При цьому, деякі частини рішень Стокгольмського арбітражу залишаються закритими через вимоги конфіденційності за контрактами між «Нафтогазом» і «Газпромом» від 2009 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло