Захворіло у світі
20,981,939
Померло у світі
760,633
Вилікувалось у світі
13,039,562
Захворіло в Україні
87,872
Померло в Україні
2,011
Вилікувалось в Україні
46,797
Саудівська влада схвалила IPO компанії Saudi Aramco

Саудівська влада схвалила IPO компанії Saudi Aramco

Нафтовий гігант має намір розмістити 1% своїх акцій цьогоріч і ще 1% – в 2020-му

Саудівська влада схвалила IPO компанії Saudi Aramco
Фото: Fayez Nureldine/AFP via Getty Images

Саудівське управління по ринку капіталу схвалило часткове публічне розміщення акцій нафтової компанії Saudi Aramco. Про це повідомляє регулятор на своєму сайті.

Згода на IPO вважається дійсною протягом шести місяців з дати прийняття рішення і може бути відкликана, якщо компанія не розмістить акції за цей час.

Публічне розміщення пройде на саудівській біржі Tadawul. Про це повідомила, своєю чергою, Saudi Aramco. Пропозиція буде складатися з продажу частини акцій, що належать державі. Остаточна ціна і обсяг розміщення будуть оголошені пізніше.

Терміни збору заявок в повідомленні не уточнюють. Саудівський телеканал «Аль-Арабія» з посиланням на джерела повідомив, що процес визначення ціни розпочнеться 17 листопада і завершиться 4 грудня. Саме розміщення може початися 4 грудня.

Saudi Aramco може виплатити організаторам свого IPO до $450 млн комісійних.  

За даними Reuters, Saudi Aramco вибрала дев'ять банків для координації процесу IPO. Серед них – JP Morgan, Morgan Stanley, Bank of America Merrill Lynch, Goldman Sachs, Credit Suisse та інші. Як стверджують джерела агентства, компанія має намір розмістити 1% своїх акцій цьогоріч і ще 1% – в 2020-му. Всього Saudi Aramco хоче вивести на біржу 5% своїх акцій.

Додамо, що наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед ібн Салман прогнозував, що вартість компанії під час IPO може бути оцінена на рівні $2 трлн, а 5% акцій – в $100 млрд. Однак напередодні Bloomberg з посиланням на джерело повідомило, що Саудівська Аравія погодилася з оцінкою нижче $2 трлн .

Саудівська влада схвалила IPO Saudi Aramco
Фото: Bloomberg

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті