Обстріли поблизу Петровського відтерміновують відведення військ – Пристайко

Обстріли поблизу Петровського відтерміновують відведення військ – Пристайко

Завершення відведення військ на цій ділянці стане виконанням Україною останньої передумови для проведення зустрічі в «нормандському форматі»

Обстріли поблизу Петровського відтерміновують відведення військ – Пристайко
Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко
Фото: УНІАН

Відведення військ у районі селища Петрівського не відбувається через обстріли українських позицій в цій зоні, які були зафіксовані СММ ОБСЄ кілька днів тому. Про це повідомив міністр закордонних справ Вадим Пристайко, передає кореспондент Mind.

«Що стосується нерозведення в зоні Петрівського, ви знаєте, що по наших оцінках розведення мало початись сьогодні, четвертого числа (4 листопада 2019 року), але декілька днів тому були обстріли не просто в районі, десь там, а просто в конкретному районі, що було зафіксовано також ОБСЄ, СММ місією і тому  ми вимушені були перенести це розведення на той період, коли знову, як ми домовились в 2016 році, буде досягнуто семиденного періоду тиші. Як тільки буде досягнуто  цей період, ми будемо готові до наступного етапу розведення», – сказав Пристайко.

Він додав, що «з цим розведенням ми завершимо всі передумови для проведення зустрічі «нормандської четвірки» і розраховуємо що Російська Федерація знайде цього разу час для того, щоб чотири лідери зустрілися. Наші німецькі і французькі колеги готові до цієї зустрічі. Очевидно, що президент Зеленський теж готовий до цієї зустрічі».

Крім того він зазначив що «поїздка депутата парламенту Росії (Олексія Журавльова до Золотого  – Mind) це порушення всіх норм. Це наша територія, на яку він приїхав без дозволу і це викличе обов’язкову реакцію Міністерства закордонних справ, офіційну», – сказав Пристайко.

Нагадаємо, в селищі Золоте в Луганській області процес розведення сил і засобів розпочався 29 жовтня.

Раніше президент Володимир Зеленський спільному брифінгу із генсеком НАТО заявив, що другий етап розведення озброєнь Україна почнеться у Петрівскому 4 листопада, якщо перед тим на цій ділянці не порушуватиметься режим тиші протягом семи днів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло