АМКУ розпочав розгляд справи проти Міністерства інфраструктури через «Бориспіль»
Справа стосується конкуренції в авіаційній сфері

Антимонопольний комітет (АМКУ) розпочав розгляд справи проти Міністерства інфраструктури. Про це повідомляє прес-служба АМКУ.
Комітет заявив, що тримає під пильною увагою стан конкуренції в авіаційній сфері.
«Так, значний суспільний резонанс викликав наказ Міністерства інфраструктури України від 4 червня 2019 року № 415 «Про встановлення Ставок плати за послуги з аеронавігаційного обслуговування повітряних суден у повітряному просторі України», – йдеться у повідомленні.
Для того, щоб авіакомпанія здійснила посадку в певному аеропорту України, вона повинна сплатити відповідний державний збір за обслуговування повітряного судна «Украероруху», а розміри цих ставок своїм наказом встановлює та затверджує Міністерство інфраструктури.
«Ці збори були однакові для всіх авіакомпаній незалежно від того, де знаходиться аеропорт – в Києві, Борисполі, Львові або в Одесі. Однак Міністерство вирішило внести зміни до свого наказу, встановивши, зокрема, одиничну ставку плати за послуги з аеронавігаційного обслуговування на підході та в районі аеродрому у розмірі 210 євро для міжнародного аеропорту «Бориспіль» і – 411 для всіх інших аеропортів країни», – розповідають у АМКУ.
Ще на стадії розробки проекту наказу комітет неодноразово застерігав Мінінфраструктури, що встановлення таких ставок має ознаки надання одному аеропорту пільг або переваг, які ставлять його у привілейоване становище порівняно з іншими аеропортами, що призводить до порушення антимонопольного законодавства.
Крім того, до Комітету звернулась Асоціація «Аеропорти України», учасниками якої є 20 аеропортів України, та поскаржилась, що Мінінфраструктури своїм наказом створює для аеропорту «Бориспіль» привілейоване становище порівняно з іншими аеропортами.
Незважаючи на застереження комітету, Мінінфраструктури затвердило наказ та ввело його в дію.
«Враховуючи наведене, комітет розпочав розгляд справи про антиконкурентні дії Мінінфраструктури. Наразі розслідування у справі триває», – пише прес-служба АМКУ.
Нагадаємо: нещодавно судді Господарського суду Києва Сергій Щербаков та Оксана Марченко підтримали ТОВ «Північно-український будівельний альянс» у справах за позовами проти Антимонопольного комітету, скасувавши виписані компанії 127,45 млн грн штрафів за розіграш трьох будівельних тендерів із ТОВ «Спецбуд-Плюс».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].