Захворіло у світі
11,124,651
Померло у світі
526,003
Вилікувалось у світі
5,905,310
Захворіло в Україні
47,677
Померло в Україні
1,227
Вилікувалось в Україні
21,155
АМКУ розпочав розгляд справи проти Міністерства інфраструктури через «Бориспіль»

АМКУ розпочав розгляд справи проти Міністерства інфраструктури через «Бориспіль»

Справа стосується конкуренції в авіаційній сфері

АМКУ розпочав розгляд справи проти Міністерства інфраструктури через 	«Бориспіль»
Фото: pixabay.com

Антимонопольний комітет (АМКУ) розпочав розгляд справи проти Міністерства інфраструктури. Про це повідомляє прес-служба АМКУ.

Комітет заявив, що тримає під пильною увагою стан конкуренції в авіаційній сфері.

«Так, значний суспільний резонанс викликав наказ Міністерства інфраструктури України від 4 червня 2019 року № 415 «Про встановлення Ставок плати за послуги з аеронавігаційного обслуговування повітряних суден у повітряному просторі України», – йдеться у повідомленні.

Для того, щоб авіакомпанія здійснила посадку в певному аеропорту України, вона повинна сплатити відповідний державний збір за обслуговування повітряного судна «Украероруху», а розміри цих ставок своїм наказом встановлює та затверджує Міністерство інфраструктури.

«Ці збори були однакові для всіх авіакомпаній незалежно від того, де знаходиться аеропорт – в Києві, Борисполі, Львові або в Одесі. Однак Міністерство вирішило внести зміни до свого наказу, встановивши, зокрема, одиничну ставку плати за послуги з аеронавігаційного обслуговування на підході та в районі аеродрому у розмірі 210 євро для міжнародного аеропорту «Бориспіль» і – 411 для всіх інших аеропортів країни», – розповідають у АМКУ.

Ще на стадії розробки проекту наказу комітет неодноразово застерігав Мінінфраструктури, що встановлення таких ставок має ознаки надання одному аеропорту пільг або переваг, які ставлять його у привілейоване становище порівняно з іншими аеропортами, що призводить до порушення антимонопольного законодавства.

Крім того, до Комітету звернулась Асоціація «Аеропорти України», учасниками якої є 20 аеропортів України, та поскаржилась, що Мінінфраструктури своїм наказом створює для аеропорту «Бориспіль» привілейоване становище порівняно з іншими аеропортами.

Незважаючи на застереження комітету, Мінінфраструктури затвердило наказ та ввело його в дію.

«Враховуючи наведене, комітет розпочав розгляд справи про антиконкурентні дії Мінінфраструктури. Наразі розслідування у справі триває», – пише прес-служба АМКУ.

Нагадаємо: нещодавно судді Господарського суду Києва Сергій Щербаков та Оксана Марченко підтримали ТОВ «Північно-український будівельний альянс» у справах за позовами проти Антимонопольного комітету, скасувавши виписані компанії 127,45 млн грн штрафів за розіграш трьох будівельних тендерів із ТОВ «Спецбуд-Плюс». 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті