«Нафтогаз» вимагає в «Газпрому» переглянути транзитний тариф – Вітренко

«Нафтогаз» вимагає в «Газпрому» переглянути транзитний тариф – Вітренко

Також російська компанія має сплатити компенсацію за зношування і амортизаційні витрати

«Нафтогаз» вимагає в «Газпрому» переглянути транзитний тариф – Вітренко
Facebook Yuriy Vitrenko

Виконавчий директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко розповів, які саме вимоги висуває «Нафтогаз» до російського газового монополіста «Газпрому» у Заяві про захист та зустрічні позовні вимоги, яку «Нафтогаз»  направив у Стокгольмський арбітраж.

Головною вимогою, за словами Вітренка, буде перегляд тарифу за транзит газу.

«Перше і найголовніше, ви вимагаємо переглянути транзитний тариф. Наше право вимагати перегляд тарифу передбачене у самому контракті. Чорним по білому. Пункт 8.7 транзитного контракту. Попередній арбітраж не розглядав питання перегляду тарифу по суті», – зазначив він у своєму Facebook.

Зокрема, йдеться про переглядж тарифу з 13го березня 2018 року і до закінчення контракту (1 січня 2020 року). На переговорах з «Газпромом» не вдалося вирішити це питання, тому, зазначив глава НАК, питання перегляду тарифу передано до Стокгольмського арбітражу.

«Наш транзитний тариф наразі не відповідає рівню транзитних тарифів на європейському ринку. На графіку показані європейські транзитні тарифи, якщо зробити релевантні корегування для коректного порівняння з українським транзитним тарифом», – пояснює Вітренко.

«Нафтогаз» вимагає в «Газпрому» переглянути транзитний тариф – Вітренко
Facebook Yuriy Vitrenko

По-друге, «Нафтогаз» вимагатиме включити у вартість тарифу амортизаційні витрати та витрати на знецінення у відповідності до очікувань припинення транзиту.

«Включення таких витрат у наш транзитний тариф є як обґрунтованим з точки зору сучасних умов формування тарифів на європейському ринку, так і справедливим по відношенню Газпрому», – написав він.

Більш детально про Заяву про захист та зустрічні позовні вимоги, яку Нафтогаз направив в Стокгольмський арбітраж. Це...

Опубліковано Yuriy Vitrenko Понеділок, 4 листопада 2019 р.

В повідомленні також вказано інші основні вимоги «Нафтогазу»:

«а) $213 млн (плюс відсотки) компенсації за порушення «Газпромом» зобов’язань поставляти газ за контрактом на поставку газу у період – березня 2018 року по вересень 2019 року (наступні місяці можемо додати згодом). Газпром мав зобов’язання нам поставити 4 млрд куб газу у 2018 році і 5 млрд куб газу у 2019. Але Газпром не виконав це зобов’язання. Відповідно ми вимагаємо компенсацію за періоди, коли ми мали купувати газ дорожче на європейському ринку (тобто компенсувати різницю між контрактною ціною та фактичною ціною закупівлі).

б) $202 млн (плюс відсотки) компенсації за порушення «Газпромом» зобов’язань подавати газ для транзиту не менше 110 млрд куб. м на рік за контрактом на транзит газу у період з 1 січня до 12 березня 2018 року (потім має діяти компенсація за перегляд тарифу).

в) $33 млн (плюс відсотки) компенсації за недотримання «Газпромом» зобов’язань відбирати газ на точках виходу з української ГТС у межах, передбачених контрактом.

г) Декларація стосовно поставок газу на непідконтрольні території, які «Газпром» начебто продовжує проводити. Ми просимо арбітраж зокрема наказати «Газпрому» підписати технічні та комерційні акти (приймання-передачі), які представив Нафтогаз, без цих поставок, за весь період, коли такі акти не були підписані «Газпромом», – повідомив Вітренко.

Раніше він повідомив, що за рішенням Стокгольмського арбітражу борг «Газпрому»  перед «Нафтогазом» зріс до $3 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло