Борг «Газпрому» перед «Нафтогазом» зріс до $3 млрд – Вітренко

Борг «Газпрому» перед «Нафтогазом» зріс до $3 млрд – Вітренко

«Газпром» хоче переглянути рішення попереднього Стокгольмського арбітражу за транзитним контрактом

Борг «Газпрому» перед «Нафтогазом» зріс до $3 млрд – Вітренко
Юрій Вітренко
Фото: УНІАН

За рішенням Стокгольмського арбітражу борг «Газпрому»  перед «Нафтогазом» зріс до $3 млрд. Про це написав виконавчий директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко у Facebook.

«Стокгольмський арбтраж в нашому контракті з «Газпромом» визначений як єдиний механізм вирішення суперечок. І контракті також зазначено, що його рішення є остаточними та обов’язковими для виконнання», – зазначив Вітренко.

Також, Вітренко нагадав, що «Газпром» хоче переглянути рішення попереднього Стокгольмського арбітражу за транзитним контрактом.

«З формальної точки зору, Газпром вимагає внесення змін до контракту, оскільки Газпром вважає, що транзитний контракт накладає на Газпром нерозумно надмірні зобов’язання. Мова йде про контрактне зобов’язання Газпрому подавати для транзиту не менше 110 млрд куб. м на рік», – написав виконавчий директор «Нафтогазу».

Більш детально про Заяву про захист та зустрічні позовні вимоги, яку Нафтогаз направив в Стокгольмський арбітраж. Це...

Опубликовано Юрием Витренко Понедельник, 4 ноября 2019 г.

За його словами, цим у «Газпромі» пояснювали небажання виконувати рішення попереднього арбітражу стосовно виплати $2,6 мільярдів (плюс відсотки), і відмову поставляти газ за поточним контрактом, і вимогу про «нульовий варіант» як передумову переговорів про продовження транзиту після завершення поточного контракту 1 січня 2020 року.

«Російська сторона стверджує, що рішення Стокгольмського арбітражу у транзитній справі, прийняте 28 лютого 2018 року, порушило баланс у контрактних відносинах між «Нафтогазом» і «Газпромом», – пояснює Вітренко.

Арбітраж, у свою чергу, у справі по контракту на поставку газу не задовольнив позовні вимоги «Газпрому» за зобов’язаннями «Нафтогазу» у відповідності до положення контракту «бери або плати». Однак міжнародний арбітраж не погодився з аргументами «Газпрому». Він визнав, що у контракті прописане зобов’язання подавати для транзиту не менше 110 млрд куб. м на рік.

«Щодо контракту на поставку газу, то за рахунок зміни положення про «бери або плати» та перегляду ціни на газ, «баланс у відносинах» було відновлено настільки, наскільки це дозволяв контракт. «Баланс» було покращено за рахунок підтвердження зобов’язань «Газпрому» подавати для транзиту не менше 110 млрд кубів на рік, але залишилося ще питання перегляду тарифу», – написав Вітренко.

Нагадаємо: нещодавно НАК «Нафтогаз України» надіслала до Стокгольмського арбітражу нові позовні вимоги проти «Газпрому».

У жовтні Вітренко заявляв, що «Нафтогаз» пред'явить російському «Газпрому» позов на $11 млрд в якості компенсації у разі припинення транзиту.

Угода з «Нафтогазом» на постачання і транзит російського газу через Україну закінчується в кінці 2019 року. Росія, Україна і ЄС на консультаціях в Брюсселі погодилися, що майбутній транзит газу з 2020 року може бути організований відповідно до європейського права, якщо Київ встигне імплементувати його положення до 1 грудня.

Нещодавно прем'єр-міністр Олексій Гончарук повідомив, що Україна розраховує на отримання нового довгострокового контракту з «Газпромом», продовження контракту з транзиту на рік за старими правилами Україні не підходить

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло