Захворіло у світі
18,288,573
Померло у світі
693,805
Вилікувалось у світі
10,913,524
Захворіло в Україні
74,219
Померло в Україні
1,764
Вилікувалось в Україні
40,613
Уряд пропонує ВР збільшити видатки бюджету-2020 на 15 млрд грн

Уряд пропонує ВР збільшити видатки бюджету-2020 на 15 млрд грн

Кабінет Міністрів пропонує збільшити фінансування сфер освіти, медицини та соціальної допомоги громадянам

Уряд пропонує ВР збільшити видатки бюджету-2020 на 15 млрд грн
Фото Shutterstock

При підготовці проєкту закону про державний бюджет на 2020 рік до другого читання, уряд пропонує передбачити в ньому збільшення видатків на близько 15 млрд грн. Про це, відповідаючи на питання журналістів, під час представлення проекту бюджету  повідомила міністр фінансів Оксана Маркарова, передає кореспондент Mind.

«Насправді бюджет зазнав не суттєвих, але дуже значимих, з точки зору соціального впливу, змін до другого читання. Загалом приблизно на 15 млрд грн збільшились видатки до другого читання. Частково за рахунок того, що ми скоротили деякі видатки, але виділили головні  питання… Перше – це оплата вчителів і опорні школи, друге – це  програма підтримки ліків, досить суттєве збільшення, і лікування  за кордоном. Третє – це ряд програм розвитку культури та туризму», – сказала Маркарова.

Також бюджетом передбачено збільшення видатків на «дуже важливі соціальні програми на суму більше 1 млрд грн і ще ряд менших програм, але кожна з яких – це наша відповідь  на ті висновки бюджетного комітету, які він нам надав, а також опрацювання вже разом з депутатами в консультаціях з президентом на  основні питання».

«Фактично в ми в змінах до другого читання підтвердили пріоритети, які стоять перед нами. Це і  освіта, і медицина, і соціальні послуги, як турбота для людей, але також дуже важливі питання, які стосуються інвестицій в інфраструктуру», – сказала Маркарова.

Варто додати що представляючи проєкт державного бюджету на 2020 рік прем’єр-міністр Олексій Гончарук підкреслив, що  уряд вперше передбачив у 2020 році окремий бюджет у 3,5 млрд грн на програму «Спроможна школа для кращих результатів» та заклав 1,4 млрд на програму  «Нова українська школа», що більше на 200 млн грн, ніж у 2019 році. Також 259 млн грн передбачено  на розвиток навчально-практичних центрів профтехосвіти.

За словами прем’єра, в проекті бюджету вперше передбачена 21 000 грн щорічної грошової допомоги для молодих вчителів зі стажем роботи до 10 років, щоб підвищити престижність, підтримати і стимулювати молодь викладати, зокрема у сільських школах.

Також у 2020 році передбачається на 109% збільшити фінансування на медичної сфери. Окрім цього, держава компенсуватиме вартість пологів, лікування інсульту/інфаркту тощо.

Загалом на екстрену допомогу у 2020 році в проекті бюджету пропонується передбачити 1,9 млрд грн, з яких 900 млн грн – на карети швидкої  допомоги  та ще 1 млрд грн на відкриття відділень екстреної допомоги.

При тому на програму «Доступні ліки» у 2020 році пропонується передбачити 3,3 млрд грн, а це втричі більше, ніж було у 2019 році. На закупівлю ліків та медвиробів для лікарень у 2020 році передбачено 9,7 млрд, що у півтора рази більше, ніж 2019 року.

На лікування за кордоном, передусім йдеться про трансплантацію, закладено 1,09 млрд, що у півтора рази більше, ніж у 2019 році.

Також він повідомив, що у проект бюджету-2020 822 млн грн планується  передбачити на надання правової допомоги громадянам, що на 90 млн грн більше, ніж у 2019 році, та 246 млн грн  на соціальну адаптацію ветеранів АТО/ООС, що майже вдвічі більше, ніж торік.

В свою чергу міністр соціальної політики Юлія Соколовська зазначила, що проєктом бюджету пропонується передбачити 48 млрд грн на реалізацію програми з надання житлово-комунальних субсидій.

«Ми розуміємо її важливість, ми розуміємо, що в опалювальний сезон людям важливо мати такий вид допомоги і цей вид допомоги залежить в першу чергу від доходів, матеріального стану людей. І ми не змінювали ніяких критеріїв для цієї програми. Навпаки ми додали нещодавно декілька категорій, наприклад для дитячих будинків сімейного типу. Ми розширили цю програму на ті категорії, які були не захищеними. Ми не планували ніяких скорочень цих виплат», – сказала міністр.

Соколовська уточнила, що додаткових перевірок субсидіантів для отримання ними допомоги від держави не передбачається. «Ми розраховуємо, що люди, які надають папери  декларативно, вони  розуміють, що мають подавати правдиву інформацію про свої доходи і про майно», – сказала міністр.

 Раніше Mind писав, що уряд пропонує передбачити в бюджеті-2020 три інструменти підтримки соціальних програм. На ДФРР пропонується передбачити близько 7,4 млрд грн, а на соцекономрозвиток – близько 2 млрд грн.

Нагадаємо,  як писав Mind, 18 жовтня парламент затвердив у першому читанні законопроєкт про держбюджет-2020. Для врахування поданих депутатами пропозицій, загальна потреба у бюджетних коштах становить близько 1,9 трлн грн.

  

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті