Зеленський ветував законопроєкт про верифікацію та моніторинг державних виплат

Зеленський ветував законопроєкт про верифікацію та моніторинг державних виплат

Причиною ветування закону стала техічна помилка у узгодженні законів між собою

Цей матеріал також доступний російською
Зеленський ветував законопроєкт про верифікацію та моніторинг державних виплат
Володимир Зеленський
Фото: УНІАН

Президент Володимир Зеленський ветував прийнятий Верховною Радою законопроєкт про верифікацію та моніторинг державних виплат. Про це йдеться на сторінці закону на сайті Верховної Ради.

Причиною ветування закону стала техічна помилка у узгодженні законів між собою.

«У разі внесення змін, пропонованих законом, що надійшов на підпис, зміни, внесені законом від 2 жовтня 2019 року № 140-ІХ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» у частині надання Національному агентству з питань запобігання корупції доступу до згаданих вище державних реєстрів, будуть фактично втрачені, а вказане Національне агентство – позбавлено права такого автоматизованого доступу», – йдеться у документі з пропозиціями.

Так, згідно з документом, президент запропонував змінити в перших абзацах підпунктів 11 та 12 пункту 2 розділу «Прикінцеві та перехідні положення» закону «Про верифікацію та моніторинг державних виплат», що надійшов на підпис, слова «абзац другий» словами «абзац третій».

У пояснювальній записці було метою закону було зазначено підвищення адресності державних виплат, сприяння розвитку системи соціального забезпечення, а також забезпечення ефективного використання бюджетних коштів.

Дія закону мала поширюватися на пенсії, допомоги, пільги, субсидії, соціальні стипендії, інші виплати, які здійснюються за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів, фондів загальнообов'язкового державного соціального і пенсійного страхування.

Відповідальність за організацію верифікації соцвиплат покладалася на Міністерство фінансів. При цьому передбачалося, що верифікація виплат буде здійснюватися в спеціальній інформаційно-аналітичної платформі.

При цьому в разі виявлення під час здійснення верифікації розбіжностей даних одержувача виплат в різних джерелах інформації орган, який здійснює верифікацію, повинен інформувати суб'єктів надання інформації про виявлені факти таких розбіжностей.

При цьому орган, який здійснює верифікацію і моніторинг державних виплат, буде мати доступ до персональних даних, інформації з автоматизованих інформаційних систем, реєстрів, в тому числі інформації з обмеженим доступом, до даних про банківські рахунки одержувачів допомоги і р рух коштів по них, а також матиме право здійснювати заходи щодо повернення або стягнення сум неправомірно отриманих державних виплат.

Нагадаємо: парламент 20 вересня ухвалив за основу проєкт закону «Про верифікацію та моніторинг державних виплат». 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію