Щербенко Арт Центр оголосив лауреатів премій конкурсу молодих українських художників МУХі 2019
Гран-прі МУХі 2019 отримали Ярема Малащук та Роман Хімей (Коломия – Київ) за проєкт «Присвячується молоді всього світу ІІ».

Щербенко Арт Центр оголошсив лауреатів першої та спеціальних премій конкурсу молодих українських художників МУХі 2019.
Гран-прі МУХі 2019 отримали Ярема Малащук та Роман Хімей (Коломия – Київ) за проєкт «Присвячується молоді всього світу ІІ». Художники отримають грошову премію 40000 грн і можливість реалізувати свій проєкт в просторі Щербенко Арт Центру в 2020 році.

Також були вручені дві спеціальні премії по 15000 грн, які отримали Пьотр Армяновський (Донецьк – Київ) за проєкт «Народний музей Авдіївки» та EtchingRoom 1 (Київ) за проєкт «Альбом».

EtchingRoom 1 (Крістіна Ярош і Анна Ходькова) отримали подарунок від українського журналу Huxley – статтю і обкладинку в спеціальному номері в 2020 році. Український клуб колекціонерів сучасного мистецтва вручив спеціальний приз Олександру Совтисіку (Івано-Франківськ – Краків) за проєкт «Друзі» – фінансування арт-резиденції в 2020 році.
Світлана Бєдарєва з проєктом «Морфологія війни» отримала Приз глядацьких симпатій – можливість реалізації персонального проєкту в Щербенко Арт Центрі у 2020-2021 роках.
«Ми прагнемо розвитку сучасного мистецтва в Україні, тому підтримуємо конкурс молодих українських художників МУХі 2019, спрямований на розкриття потенціалу митців на етапі їх становлення. Сподіваємося, що час, проведений в Арт-Резиденції, стане корисної можливістю для реалізації нових проєктів і взаємодії з міжнародними кураторами», – виконавчий директор Клубу Колекціонерів Каріна Качуровська.
До 10 листопада включно в просторі Національного музею Тараса Шевченка проходить виставка фіналістів сьомого незалежного конкурсу молодих українських художників МУХі 2019. Цього року у фінал було відібрано 12 конкурсантів : Пьотр Армяновський (Донецьк / Київ), Світлана Бєдарєва (Київ / Мехіко), Андрій Достлєв і Лія Достлєва (Донецьк / Познань), Оксана Казьміна (Київ), Поліна Карпова (Харків / Київ), Ярема Малащук та Роман Хімей (Коломия / Київ), Олександр Совтисік (Івано-Франківськ / Краків), Станіслав Холодних (Донецьк / Київ), Антон Шебетко (Київ / Амстердам), Аліна Якубенко (Київ), EtchingRoom1 (Київ), fantastic little splash (Дніпро).
Виставку доповнено паралельною освітньою програмою «Випробування меж», що складатиметься із лекцій та майстер-класів експертів та партнерів конкурсу, спеціалістки від партнера проєкту AEQUO (8.11), а також лекціями від молодих українських мистецтвознавиць – лауреаток Мистецтвознавчого конкурсу (9.11).
МУХі – це поліфункціональний проект, спрямований на послідовну і тривалу роботу з підтримки українських художниць і художників на етапі їх становлення.
Назва МУХі є абревіатурою від “Молоді Українські Художники”. Засновниця проекту МУХі – кураторка і галеристка Марина Щербенко.
Нагадаймо: про старт проекту стало відомо напочатку травня цього року. Фіналістів ж оголосили 10 вересня.
Більше про проєкт читайте в матеріалі : Галерист Марина Щербенко: «Суть сучасного мистецтва в тому, аби працювати з викликами нерозуміння і неприйняття».
До складу експертної комісії увійшли Брайан Геттон (Brian Hatton) – викладач у Architectural Association in London та в Liverpool John Moores University, організатор виставок the Architectural Association та на Міланській трієннале, автор статей в журналах про мистецтво та архітектуру, в каталогах і монографіях про таких художників як Dan Graham, John Stezaker and John Hilliard; Олександра Гоменюк – директор Hales Gallery, Лондон – Нью Йорк; Байку Гонкар (Baiqu Gonkar) – соціальний підприємець у сфері сучасного мистецтва, кураторка, засновниця ART REPRESENT (організація, що підтримує художників, які постраждали від військових конфліктів); Гуннар Кваран (Gunnar B. Kvaran) – директор Музею сучасного мистецтва Аструп-Фернлі (Astrup Fearnley Museet for Moderne Kunst) в Осло, директор Художнього музею в Рейк’явіку (1989 – 1997, Ісландія) і Художнього музею Бергена (1997 – 2001, Норвегія), комісар і куратор ісландського павільйону на Венеціанській бієнале в 1984, 1986, 1988, 1990 років; Марія Куліковська – художниця, архітекторка, акціоністка, кураторка, фіналістка МУХі 2010; Рорі Макбет (Rory Macbeth) – художник, директор відділу образотворчого мистецтва у John Moores University в Ліверпулі, член Contemporary Art Society. Брав участь у виставках в Tate Britain, Tate Modern, Wiesbaden Kunstverein, ARoS Museum Aarhus, Wit de With, Rotterdam, Set the Controls for the Heart of the Sun Leeds; Катерина Носко – мистецтвознавиця, головна редакторка, співзасновниця IST Publishing, співавторка книги “Де кураторство”, кураторка освітньої програми фестивалю анімації та медіа-мистецтва LINOLEUM; Анастасія Платонова – культурна журналістка, арт-критикиня, культурна менеджерка; Катерина Філюк – кураторка, художня критикиня; Дарина Якимова – мистецтвознавиця, менеджерка культурних проектів, старший науковий співробітник науково-дослідницького відділу мистецтва ХХ – ХХІ століть НХМУ, учасниця робочої групи Музею сучасного мистецтва та кураторка; APL315 – сучасний український художник, фіналіст МУХі 2011.
Проект МУХі 2019 реалізується за підтримки Українського культурного фонду.