Щербенко Арт Центр оголосив лауреатів премій конкурсу молодих українських художників МУХі 2019
Партнерський матеріал

Щербенко Арт Центр оголосив лауреатів премій конкурсу молодих українських художників МУХі 2019

Гран-прі МУХі 2019 отримали Ярема Малащук та Роман Хімей (Коломия – Київ) за проєкт «Присвячується молоді всього світу ІІ».

Щербенко Арт Центр оголосив лауреатів премій конкурсу молодих українських художників МУХі 2019

Щербенко Арт Центр оголошсив лауреатів першої та спеціальних премій конкурсу молодих українських художників МУХі 2019.

Гран-прі МУХі 2019 отримали Ярема Малащук та Роман Хімей (Коломия – Київ) за проєкт «Присвячується молоді всього світу ІІ». Художники отримають грошову премію 40000 грн і можливість реалізувати свій проєкт в просторі Щербенко Арт Центру в 2020 році.

Щербенко Арт Центр оголосив лауреатівпремій конкурсу молодих українських художників МУХі 2019

Також були вручені дві спеціальні премії по 15000 грн, які отримали Пьотр Армяновський (Донецьк – Київ) за проєкт «Народний музей Авдіївки» та EtchingRoom 1 (Київ) за проєкт «Альбом».

Щербенко Арт Центр оголосив лауреатівпремій конкурсу молодих українських художників МУХі 2019

EtchingRoom 1 (Крістіна  Ярош і Анна Ходькова) отримали подарунок від українського журналу Huxley – статтю і обкладинку в спеціальному номері в 2020 році. Український клуб колекціонерів сучасного мистецтва вручив спеціальний приз Олександру Совтисіку (Івано-Франківськ – Краків) за проєкт «Друзі» – фінансування арт-резиденції в 2020 році.

Світлана Бєдарєва з проєктом «Морфологія війни» отримала Приз глядацьких симпатій – можливість реалізації персонального проєкту в Щербенко Арт Центрі у 2020-2021 роках.

«Ми прагнемо розвитку сучасного мистецтва в Україні, тому підтримуємо конкурс молодих українських художників МУХі 2019, спрямований на розкриття потенціалу митців на етапі їх становлення. Сподіваємося, що час, проведений в Арт-Резиденції, стане корисної можливістю для реалізації нових проєктів і взаємодії з міжнародними кураторами», – виконавчий директор Клубу Колекціонерів Каріна Качуровська.

До 10 листопада включно в просторі Національного музею Тараса Шевченка проходить виставка фіналістів сьомого незалежного конкурсу молодих українських художників МУХі 2019. Цього року у фінал було відібрано 12 конкурсантів :  Пьотр Армяновський (Донецьк / Київ), Світлана Бєдарєва (Київ / Мехіко), Андрій Достлєв і Лія Достлєва (Донецьк / Познань), Оксана Казьміна (Київ), Поліна Карпова (Харків / Київ), Ярема Малащук та Роман Хімей (Коломия / Київ), Олександр Совтисік (Івано-Франківськ / Краків), Станіслав Холодних (Донецьк / Київ), Антон Шебетко (Київ / Амстердам), Аліна Якубенко (Київ), EtchingRoom1 (Київ), fantastic little splash (Дніпро).

Виставку доповнено паралельною освітньою програмою «Випробування меж», що складатиметься із лекцій та майстер-класів експертів та партнерів конкурсу, спеціалістки від партнера проєкту AEQUO (8.11), а також лекціями від молодих українських мистецтвознавиць – лауреаток Мистецтвознавчого конкурсу (9.11).

МУХі – це поліфункціональний проект, спрямований на послідовну і тривалу роботу з підтримки українських художниць і художників на етапі їх становлення.

Назва МУХі є абревіатурою від “Молоді Українські Художники”. Засновниця проекту МУХі – кураторка і галеристка Марина Щербенко.

Нагадаймо: про старт проекту стало відомо напочатку травня цього року. Фіналістів ж оголосили 10 вересня.

Більше про проєкт читайте в матеріалі : Галерист Марина Щербенко: «Суть сучасного мистецтва в тому, аби працювати з викликами нерозуміння і неприйняття».

До складу експертної комісії увійшли Брайан Геттон (Brian Hatton) – викладач у Architectural Association in London та в Liverpool John Moores University, організатор виставок the Architectural Association та на Міланській трієннале, автор статей в журналах про мистецтво та архітектуру, в каталогах і монографіях про таких художників як Dan Graham, John Stezaker and John Hilliard; Олександра Гоменюк – директор Hales Gallery, Лондон – Нью Йорк; Байку Гонкар (Baiqu Gonkar) – соціальний підприємець у сфері сучасного мистецтва, кураторка, засновниця ART REPRESENT (організація, що підтримує художників, які постраждали від військових конфліктів); Гуннар Кваран (Gunnar B. Kvaran) – директор Музею сучасного мистецтва Аструп-Фернлі (Astrup Fearnley Museet for Moderne Kunst) в Осло, директор Художнього музею в Рейк’явіку (1989 – 1997, Ісландія) і Художнього музею Бергена (1997 – 2001, Норвегія), комісар і куратор ісландського павільйону на Венеціанській бієнале в 1984, 1986, 1988, 1990 років; Марія Куліковська – художниця, архітекторка, акціоністка, кураторка, фіналістка МУХі 2010; Рорі Макбет (Rory Macbeth) – художник, директор відділу образотворчого мистецтва у John Moores University в Ліверпулі, член Contemporary Art Society. Брав участь у виставках в Tate Britain, Tate Modern, Wiesbaden Kunstverein, ARoS Museum Aarhus,  Wit de With, Rotterdam, Set the Controls for the Heart of the Sun Leeds; Катерина Носко – мистецтвознавиця, головна редакторка, співзасновниця IST Publishing, співавторка книги “Де кураторство”, кураторка освітньої програми фестивалю анімації та медіа-мистецтва LINOLEUM; Анастасія Платонова – культурна журналістка, арт-критикиня, культурна менеджерка; Катерина Філюк – кураторка, художня критикиня; Дарина Якимова – мистецтвознавиця, менеджерка культурних проектів, старший науковий співробітник науково-дослідницького відділу мистецтва ХХ – ХХІ століть НХМУ, учасниця робочої групи Музею сучасного мистецтва та кураторка; APL315 – сучасний український художник, фіналіст МУХі 2011.

Проект МУХі 2019 реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло