Захворіло у світі
33,353,614
Померло у світі
1,001,644
Вилікувалось у світі
23,151,117
Захворіло в Україні
204,932
Померло в Україні
4,065
Вилікувалось в Україні
90,250
Щербенко Арт Центр оголошує прийом заявок на участь у конкурсі молодих українських художників «МУХі 2019»
Партнерський матеріал

Щербенко Арт Центр оголошує прийом заявок на участь у конкурсі молодих українських художників «МУХі 2019»

Загальний призовий фонд конкурсу становить 70 000 грн

Щербенко Арт Центр оголошує прийом заявок на участь у конкурсі молодих українських художників 	«МУХі 2019»

Щербенко Арт Центр оголошує старт прийому заявок на участь у сьомому конкурсі молодих українських художників МУХі 2019.

Загальний призовий фонд конкурсу становить 70 000 грн. Переможець отримає грошову премію – 40 000 грн та можливість реалізувати власний проект у галерейному просторі (або під егідою) «Щербенко Арт Центру» у 2020 році.

Також міжнародна експертна комісія обере двох призерів, які отримають грошові премії у розмірі 15 000 грн та інституційну підтримку в реалізації власного виставкового проекту.

Десять фіналістів конкурсу стають учасниками групової виставки, яка відбудеться у жовтні-листопаді 2019 року у просторі Національного музею Тараса Шевченка.

У 2019 році тема конкурсу МУХі – «Випробування меж». В межах проекту МУХі 2019, поза конкурсною складовою, буде розгорнуто паралельну програму, що міститиме дискусійну та лекційну панель, присвячену питанням довкола теми проекту; а також співпрацю з українськими та зарубіжними мистецькими установами, мета якої – втілення міждисциплінарних виставкових проектів та надання додаткових можливостей для фіналістів МУХі.

Заявки приймаються до 23 червня 2019 року. Для участі у конкурсі необхідно подати від трьох до п’яти реалізованих та/або не реалізованих проектів з концепцією та візуальним супроводом (фото, відео, візуалізація) а також ознайомитись з правилами.

Заповнити заявку і взяти участь у конкурсі можна за посиланням

МУХі – це поліфункціональний проект, спрямований на послідовну і тривалу роботу з підтримки українських художниць і художників на етапі їх становлення.

Назва МУХі є абревіатурою від “Молоді Українські Художники”. Засновниця проекту МУХі – кураторка і галеристка Марина Щербенко.

мухи

До складу експертної комісії увійдуть Брайан Геттон (Brian Hatton) – викладач у Architectural Association in London та в Liverpool John Moores University, організатор виставок the Architectural Association та на Міланській трієннале, автор статей в журналах про мистецтво та архітектуру, в каталогах і монографіях про таких художників як Dan Graham, John Stezaker and John Hilliard; Олександра Гоменюк – директор Hales Gallery, Лондон – Нью Йорк; Байку Гонкар (Baiqu Gonkar) – соціальний підприємець у сфері сучасного мистецтва, кураторка, засновниця ART REPRESENT (організація, що підтримує художників, які постраждали від військових конфліктів); Гуннар Кваран (Gunnar B. Kvaran) – директор Музею сучасного мистецтва Аструп-Фернлі (Astrup Fearnley Museet for Moderne Kunst) в Осло, директор Художнього музею в Рейк’явіку (1989 – 1997, Ісландія) і Художнього музею Бергена (1997 – 2001, Норвегія), комісар і куратор ісландського павільйону на Венеціанській бієнале в 1984, 1986, 1988, 1990 років; Марія Куліковська – художниця, архітекторка, акціоністка, кураторка, фіналістка МУХі 2010; Рорі Макбет (Rory Macbeth) – художник, директор відділу образотворчого мистецтва у John Moores University в Ліверпулі, член Contemporary Art Society. Брав участь у виставках в Tate Britain, Tate Modern, Wiesbaden Kunstverein, ARoS Museum Aarhus,  Wit de With, Rotterdam, Set the Controls for the Heart of the Sun Leeds; Катерина Носко – мистецтвознавиця, головна редакторка, співзасновниця IST Publishing, співавторка книги “Де кураторство”, кураторка освітньої програми фестивалю анімації та медіа-мистецтва LINOLEUM; Анастасія Платонова – культурна журналістка, арт-критикиня, культурна менеджерка; Катерина Філюк – кураторка, художня критикиня; Дарина Якимова – мистецтвознавиця, менеджерка культурних проектів, старший науковий співробітник науково-дослідницького відділу мистецтва ХХ – ХХІ століть НХМУ, учасниця робочої групи Музею сучасного мистецтва та кураторка; APL315 – сучасний український художник, фіналіст МУХі 2011

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті