Щербенко Арт Центр оголосив список фіналістів конкурсу молодих українських художників МУХі 2019
Партнерський матеріал

Щербенко Арт Центр оголосив список фіналістів конкурсу молодих українських художників МУХі 2019

Виставка фіналістів триватиме у Національному музеї Тараса Шевченка із 17 жовтня до 10 листопада 2019 року

Щербенко Арт Центр оголосив список фіналістів конкурсу молодих українських художників МУХі 2019

Щербенко Арт Центр оголосив список фіналістів сьомого конкурсу молодих українських художників МУХі 2019.

До шорт листа конкурсу ввійшли:

 • Пьотр Армяновський (Донецьк / Київ)
 • Світлана  Бєдарєва (Київ / Мехіко)
 • Андрій Достлєв і Лія Достлєва (Донецьк / Познань)
 • Оксана  Казьміна (Київ)
 • Поліна Карпова (Харків / Київ)
 • Ярема Малащук та Роман Хімей (Коломия / Київ)
 • Олександр Совтисік (Івано-Франківськ / Краків)
 • Станіслав Холодних (Донецьк / Київ)
 • Антон  Шебетко (Київ / Амстердам)
 • Аліна Якубенко (Київ)
 • EtchingRoom1 (Київ)
 • fantastic little splash (Дніпро)

Попередньо планувалося вибрати 10 фіналістів конкурсу, але оргкомітет прийняв рішення розширити список, надаючи експертам і глядачам можливість ознайомитися під час виставки з проектами фіналістів, що отримали в сукупності високі бали.

Виставка фіналістів триватиме у Національному музеї Тараса Шевченка із 17 жовтня до 10 листопада 2019 року.

Виставку буде доповнено паралельною освітньою програмою «Випробування меж», що складатиметься із лекцій та майстер-класів експерток та експертів конкурсу, спеціалістки від партнера проекту AEQUO, а також лекціями від молодих українських мистецтвознавиць – лауреаток Мистецтвознавчого конкурсу.

МУХі – це поліфункціональний проект, спрямований на послідовну і тривалу роботу з підтримки українських художниць і художників на етапі їх становлення.

Назва МУХі є абревіатурою від “Молоді Українські Художники”. Засновниця проекту МУХі – кураторка і галеристка Марина Щербенко.

Загальний призовий фонд конкурсу МУХі 2019 – 70 000 грн. Переможець отримає грошову премію – 40 000 грн. та можливість реалізувати власний проект у галерейному просторі (або під егідою) «Щербенко Арт Центру» у 2020 році.

Також міжнародна експертна комісія обере двох призерів, які отримають грошові премії у розмірі 15 000 грн. та інституційну підтримку в реалізації власного виставкового проекту.

Нагадаймо: про старт проекту стало відомо напочатку травня цього року.

Більше про проект читайте в матеріалі : Галерист Марина Щербенко: «Суть сучасного мистецтва в тому, аби працювати з викликами нерозуміння і неприйняття».

До складу експертної комісії увійшли Брайан Геттон (Brian Hatton) – викладач у Architectural Association in London та в Liverpool John Moores University, організатор виставок the Architectural Association та на Міланській трієннале, автор статей в журналах про мистецтво та архітектуру, в каталогах і монографіях про таких художників як Dan Graham, John Stezaker and John Hilliard; Олександра Гоменюк – директор Hales Gallery, Лондон – Нью Йорк; Байку Гонкар (Baiqu Gonkar) – соціальний підприємець у сфері сучасного мистецтва, кураторка, засновниця ART REPRESENT (організація, що підтримує художників, які постраждали від військових конфліктів); Гуннар Кваран (Gunnar B. Kvaran) – директор Музею сучасного мистецтва Аструп-Фернлі (Astrup Fearnley Museet for Moderne Kunst) в Осло, директор Художнього музею в Рейк’явіку (1989 – 1997, Ісландія) і Художнього музею Бергена (1997 – 2001, Норвегія), комісар і куратор ісландського павільйону на Венеціанській бієнале в 1984, 1986, 1988, 1990 років; Марія Куліковська – художниця, архітекторка, акціоністка, кураторка, фіналістка МУХі 2010; Рорі Макбет (Rory Macbeth) – художник, директор відділу образотворчого мистецтва у John Moores University в Ліверпулі, член Contemporary Art Society. Брав участь у виставках в Tate Britain, Tate Modern, Wiesbaden Kunstverein, ARoS Museum Aarhus,  Wit de With, Rotterdam, Set the Controls for the Heart of the Sun Leeds; Катерина Носко – мистецтвознавиця, головна редакторка, співзасновниця IST Publishing, співавторка книги “Де кураторство”, кураторка освітньої програми фестивалю анімації та медіа-мистецтва LINOLEUM; Анастасія Платонова – культурна журналістка, арт-критикиня, культурна менеджерка; Катерина Філюк – кураторка, художня критикиня; Дарина Якимова – мистецтвознавиця, менеджерка культурних проектів, старший науковий співробітник науково-дослідницького відділу мистецтва ХХ – ХХІ століть НХМУ, учасниця робочої групи Музею сучасного мистецтва та кураторка; APL315 – сучасний український художник, фіналіст МУХі 2011

Проект МУХі 2019 реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті