Захворіло у світі
42,641,728
Померло у світі
1,150,157
Вилікувалось у світі
28,776,373
Захворіло в Україні
343,498
Померло в Україні
6,391
Вилікувалось в Україні
141,508
Польща оштрафувала одного з учасників «Північного потоку-2» на 44 млн євро

Польща оштрафувала одного з учасників «Північного потоку-2» на 44 млн євро

Engie заплатить за те, що не співпрацювала з польською владою

Польща оштрафувала одного з учасників «Північного потоку-2» на 44 млн євро
Twitter Nord Stream 2

Польща оштрафувала учасника «Північного потоку-2» – французьку компанію Engie на рекордні 44 млн євро. Офіційне формулювання: «за наполегливу і необгрунтовану відмову» співпрацювати з польською владою, передає Польське радіо.

Штраф наклало Управління конкуренції та захисту прав споживачів (UOKiK). Компанія Engie Energy має заплатити 172 млн злотих (44 млн євро) за ігнорування співробітництва з Управлінням.

Президент UOKiK Марек Нєхцял сказав, що Engie Energy не надало Управлінню необхідної інформації. За його словами, підприємства, проти яких Управління відкрило провадження, мають юридичний обов’язок співпрацювати з UOKiK. Якщо компанії не нададуть необхідні документи, їх оштрафують.

Марек Нєхцял додав, що рішення не заблокує побудову другої гілки газогону дном Балтійського моря з Росії до Німеччини. Він зазначив, що будівництво «Північного потоку-2» завершується.

Цей штраф є результатом провадження, яке UOKiK розпочав у квітні 2018 року проти «Газпрому» та п’яти інших компаній.

Причина розслідування – початок будівництва трубопроводу без попереднього узгодження з антимонопольним органом Польщі. Зокрема, в ході будівництва трубопроводу «Газпром» і його іноземні інвестори створюють спільне підприємство, на що потрібен окремий дозвіл антимонопольних органів. Максимальний розмір штрафу в цьому випадку може скласти до 10% від річної виручки компаній.

Варшава виступає проти проекту російського газопроводу, який, на її думку, створює монополію на європейському газовому ринку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті