ДТЕК Ахметова пропонує збільшити вартість електроенергії для населення на 90% – Герус

ДТЕК Ахметова пропонує збільшити вартість електроенергії для населення на 90% – Герус

Він також запевнив, що цієї зими у кожній оселі точно буде електроенергія

ДТЕК Ахметова пропонує збільшити вартість електроенергії для населення на 90% – Герус
Фото: Facebook/Андрій Герус

ДТЕК Ахметова пропонує збільшити  вартість електроенергії для населення на 90%. Про це на своїй сторінці в Facebook написав голова парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус.

Герус зауважив, що на початку вересня цього року рівень запасів вугілля на складах ТЕС був 850 000 тон, це близько 50% від минулорічних запасів за аналогічний період. 

Також він нагадав, що у липні ціна електроенергії стрибнула на 25%.

«Це безпрецедентне одноразове зростання було спричинене введенням нової моделі ринку. При цьому на нарадах у Міненерго керівники ДТЕКу заявляли, що при пониженні ціни е/е, вони перестануть закуповувати вугілля (і це враховуючи, що запаси вугілля на складах і так були найнижчі за всю історію)», – написав голова комітету.

Однак, Герус зазначив, що ДТЕК у зв'язку з цим запропонував підвищити тарифи.

«Разом із тим у «немонополіста» був свій план, як вийти із цієї кризової ситуація – це підвищення тарифів на е/е для населення. Таким чином зібрати додаткових 12,8 млрд грн», – розповідає Герус.

За його словами, ініціатива ДТЕК була у тому, щоб вже із 1 січня на перші 100 кВт-год підняти тариф із 90 коп до 1,68 грн за кВт-год, на все, що вище 500 кВт-год підняти тариф із 1,68 грн до 2,88 грн за кВт-год, іще по +25% у наступні роки.

«Зараз, станом на початок листопада, ми маємо: зниження ціни е/е до рівня 1 півріччя та запаси вугілля на складах вже 103% від минулорічних», – відмітив Герус.

Він також запевнив, що цієї зими у кожній оселі точно буде електроенергія.

Нагадаємо: за жовтень 2019 року ціна газу для населення знизилася майже на 5%, а в цілому зниження ціни на газ за останні сім місяців досягло 35%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло