Захворіло у світі
18,812,355
Померло у світі
707,704
Вилікувалось у світі
11,360,595
Захворіло в Україні
76,808
Померло в Україні
1,819
Вилікувалось в Україні
42,524
Японські компанії навряд чи братимуть участь в IPO Saudi Aramco

Японські компанії навряд чи братимуть участь в IPO Saudi Aramco

Їм складно оцінити реальну вартість найбільшої в світі нафтової компанії

Японські компанії навряд чи братимуть участь в IPO Saudi Aramco
фото www.flickr.com/photos/andrewsabatierportfolio/3274202639

Японські фірми, скоріше за все, триматимуться подалі від найбільшого в світі первинного розміщення акцій (ІРО), оскілки вони занепокоєні реальною оцінкою Saudi Aramco і відсутністю прозорості в компанії.  Про це повідомляє OilPrice.

Саудівський нафтовий гігант є важливим постачальником сирої нафти в Японію, на яку припадає понад третина японського імпорту.

Тим не менш, японські інвестори навряд чи долучаться до лістингу компанії,тому що доведеться пояснювати своїм акціонером, чому вони вважають інвестування в IPO Aramco гарною ідеєю, сказав Цутому Суігморі, президент найбільшого в Японії нафтопереробного заводу JXTG Holdings.

«Ми нічого не знаємо про запаси сирої нафти у Aramco, про те, як їх контракти пов'язані з саудівської королівської сім'єю та інше. Aramco повинна розкрити цю інформацію, але залишається неясним, наскільки відкритою стане саудівська компанія (після IPO – ред.)», – сказав він.

Японські інвестори уникатимуть IPO Aramco, незважаючи на факт,що Саудівська Аравія займає значну долю в обсягах японського імпорту нафти.

Видання зазначає, що в той час як Японія проігнорує  IPO Aramco, інший великий азійський покупець саудівської нафти, Китай, міг би стати інвестором в лістинг і допомогти забезпечити його успіх.

Нагадаємо: днями Bloomberg повідомив, що Китай може інвестувати від $5 млрд до $10 млрд в державну нафтову компанію Saudi Aramco в ході ІРО.

Раніше цього місяця Саудівське управління по ринку капіталу схвалило часткове публічне розміщення акцій нафтової компанії Saudi Aramco.

Публічне розміщення пройде на саудівській біржі Tadawul. Пропозиція буде складатися з продажу частини акцій, що належать державі. Остаточна ціна і обсяг розміщення будуть оголошені пізніше.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті