Пожежі в Австралії знищили понад три сотні коал у заповіднику

Пожежі в Австралії знищили понад три сотні коал у заповіднику

Вогняна стихія призвела до людських жертв і знищення житлових будинків

Пожежі в Австралії знищили понад три сотні коал у заповіднику
фото Shutterstock

Щонайменше три людини загинули і семеро зникли без вісті в результаті лісових пожеж в австралійському штаті Новий Південний Уельс. Більше 30 місцевих жителів отримали поранення. За даними регіональної пожежної служби, на яку посилається Euronews, на території штату зареєстровано понад 80 загорянь, 36 з них залишаються нелокалізованими.

Надзвичайна ситуація оголошена в 4 районах штату, для 16 штатів випущено попередження про підготовку до евакуації.

Вогнем знищено 150 житлових будинків, ряд адміністративних будівель, тисячі гектарів лісу. Значних пошкоджень вогнем зазнали ліси в заповідній зоні, зокрема – в густонаселеному місці проживання коал.

Основною причиною пожеж вважають удари блискавки.

«Ми ніколи не бачили стільки пожеж одночасно такого високого рівня небезпеки».

На боротьбу з вогнем мобілізовано понад тисячу пожежників і 300 одиниць спецтехніки. З повітря працюють вертольоти з водяними гарматами.

За попередніми оцінками, жертвами лісових пожеж вже стали приблизно 350 коал, при цьому їх загальна чисельність в заповіднику становить від 500 до 600. В організації Koala Conservation Australia повідомили, що уцілілим тваринам надають допомогу в лікувальному закладі недалеко від заповідника: їм перев'язують рани і годують листям евкаліпта і молочною сумішшю. Співробітники лікувального закладу будуть оцінювати завданий коалам збиток не менше 10 днів. Оцінки чисельності коал, що мешкають в Австралії, дуже різняться – експерти називають цифри від 50 тисяч до понад 100 тисяч особин. Але зоозахисники побоюються, що при темпах зниження їхньої популяції, які спостерігалися останні 20-30 років, можуть зникнути в дикій природі вже до середини століття.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію