Захворіло у світі
12,521,347
Померло у світі
560,834
Вилікувалось у світі
6,901,607
Захворіло в Україні
52,843
Померло в Україні
1,372
Вилікувалось в Україні
25,661
ПУМБ випустив картку для українців у Польщі
Реклама

ПУМБ випустив картку для українців у Польщі

Така картка цілком може замінити традиційний спосіб переказу коштів за кордон

Цей матеріал також доступний російською
ПУМБ випустив картку для українців у Польщі
Фото: pexels.com

З початку листопада ПУМБ відкриває розрахункові рахунки та картки у польських злотих. Як повідомляють в прес-службі банку, в першу чергу картки випустили для українських студентів, які навчаються у вишах в Польщі. Картка в злотих також підійде для тих, хто часто подорожує до сусідньої країни, адже знімає потребу валютообміну за невигідним курсом під час перетину кордону.

Відкрити рахунок у польських злотих можна у всіх відділеннях банку. До рахунку видаються дві безкоштовні дебетові «всеКАРТИ»: неіменна та іменна або дві іменні. Банк пропонує на вибір картки обох міжнародних платіжних систем – MasterCard та Visa. Комісія за відкриття та обслуговування карток відсутня.

Як пояснили в ПУМБ, дві «всеКАРТИ», прикріплені до одного рахунку, цілком можуть замінити традиційний спосіб переказу коштів за кордон. Наприклад, батьки, чия дитина навчається в Польщі, можуть відкрити рахунок в злотих, одну картку залишити собі, іншу – віддати дитині. Щоб студент був постійно забезпечений грошима, батькам потрібно вчасно поповнювати в касі банку рахунок. Або один раз покласти на рахунок певну суму і встановити на картку дитини місячний ліміт на використання коштів. Ліміт у будь-який час можна змінити прямо в онлайн-банкінгу ПУМБ Online. Натомість, батьки будуть впевнені, що у їхньої дитини завжди буде доступ до грошей.

«Згідно українського законодавства, переказувати кошти в іноземній валюті дозволено лише родичам. По факту це можна зробити тільки у відділенні банку по платіжному дорученню. Такий варіант переказу коштів займає багато часу. Значно зручніше відкрити рахунок у потрібній валюті, зокрема в злотих, та дати дитині картку зі встановленим лімітом. Це не лише зручніше, а й дешевше, адже не потрібно сплачувати комісію за переказ. Щороку до польських вишів вступає від 6 до 9 тисяч українських дітей. Загалом же в сусідній країні навчається понад 35 тисяч студентів з України. Комісії, які їхні батьки сплачували за перекази коштів на картки дітей, – величезні. Поповнення «всеКАРТИ» безкоштовне, тому впевнений, українські сім’ї знайдуть кращий спосіб витратити гроші, аніж оплачувати комісії» – прокоментував Дмитро Поліщук, директор департаменту з продуктів роздрібного бізнесу ПУМБ.

За оплату карткою на території Польщі комісія відсутня. Зняття готівки з картки в банкоматах за кордоном обійдеться 1,5% + еквівалент $4. Знімати кошти зі «всеКАРТИ» можна також і в українських банкоматах – клієнт отримає суму в гривневому еквіваленті. Послуга безкоштовна в усіх банкоматах України.

Поповнити карту готівкою поки можна лише в касах ПУМБ. В банку повідомили, що працюють над тим, щоб картку можна було поповнювати готівкою в Польщі. Це відкриє більше можливостей для тих українців, які працюють в Польщі та часто переказують гроші в Україну.

Для тих, хто часто подорожує до чи через Польщу, картка в злотих допоможе уникнути конвертації (перерахунок суми при оплаті карткою в іншій валюті). Крім того, у більшості випадків подорожувальникам вигідніше купити злоті в Україні за більш вигідним курсом, ніж обмінювати готівку при перетині кордону, де, зазвичай, курс менш привабливий.

Поповнення «всеКАРТИ» онлайн та в касі банку – без комісії. Отримання коштів через касу не більше двох разів на місяць загальною сумою 500 тис грн в еквіваленті – також без комісії. Зняття коштів, що перевищують півмільйона в еквіваленті або ж зняття в касах інших банків – усього 1,5% від суми.

Придбати чи обміняти польські злоті на гривні можна в усіх касах ПУМБ.

АТ «ПУМБ». Банківська ліцензія НБУ №8 від 06.10.2011 р.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті