Захворіло у світі
6,065,624
Померло у світі
369,274
Вилікувалось у світі
2,566,642
Захворіло в Україні
23,627
Померло в Україні
708
Вилікувалось в Україні
9,538
Засновник Wikipedia запустив нову соцмережу, яка може стати конкурентом Facebook

Засновник Wikipedia запустив нову соцмережу, яка може стати конкурентом Facebook

Бізнес-модель соцмережі заснована на пожертвах користувачів

Засновник Wikipedia запустив нову соцмережу, яка може стати конкурентом Facebook
фото Shutterstock

Засновник Wikipedia Джиммі Вейлз запустив нову соцмережу WT: Social, яка може стати конкурентом Facebook і Twitter, пише Forbes.

У новому сервісі не буде ні реклами, ні «безглуздого клікбейта», обіцяє Вейлз. Він називає проект «божевільним експериментом».

«Бізнес-модель соцмереж побудована на чистій рекламі, і в цьому проблема. Головним переможцем в результаті виявляється низькоякісний контент», – заявив Вейлз газеті Financial Times.

У WT:Social користувачі зможуть ділитися посиланнями на статті та обговорювати їх в новинній стрічці, зробленій у Facebook-стилі.

Бізнес-модель нової соцмережі Вейлз запозичив у Wikipedia. Джерелом коштів стануть пожертвування користувачів, що дозволить працювати їй без реклами.

Одна з відмінностей WT:Social від Facebook і Twitter полягає в тому, що у користувачів в новинній стрічці соцмережі будуть спочатку показуватися недавні матеріали, а не ті, під якими найбільше коментарів або «лайків». При цьому Вейлз планує додати в WT:Social спеціальну кнопку, щоб користувачі змогли порекомендувати якісні статті.

FT зазначає, що WT:Social почала працювати ще в жовтні, зараз кількість користувачів досягла 50 тисяч чоловік. При цьому тільки за останній тиждень показник зріс удвічі, проте він поки що дуже далекий від досягнень Facebook, в якого 2 млрд користувачів.

«Очевидно, що наша мета – це не 50 тисяч чи 500 тисяч, а 50 млн і 500 млн», – зазначив Вейлз.

Він розповів, що кошти на проект пожертвували понад 200 осіб.

У квітні 2017 року Джимі Вейлз в інтерв'ю виданню Business Insider оголосив про запуск новинного онлайн-порталу «Вікітрібуна» (Wikitribune), створеного для боротьби з «фейковими» новинами і «продажними» ЗМІ. Портал поєднує в собі традиційне інформагентство і «Вікіпедію», в матеріали якої кожен може вносити правки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті