Захворіло у світі
5,717,575
Померло у світі
356,213
Вилікувалось у світі
2,367,777
Захворіло в Україні
22,382
Померло в Україні
669
Вилікувалось в Україні
8,439
У Greenpeace заявили, що паперові пакети не є екологічними

У Greenpeace заявили, що паперові пакети не є екологічними

При виробництві такого пакета застосовуються токсичні речовини

У Greenpeace заявили, що паперові пакети не є екологічними
фото Shutterstock

Паперові пакети, як виявилося, не така вже й корисна заміна пластиковим. Екологи стверджують, що при їх виробництві виділяється набагато більше шкідливих речовин, пише РІА Новости.

Експерт кампанії російського відділення Greenpeace ZeroWaste («Нуль відходів») Дмитро Нестеров спростував екологічність використання паперових пакетів як альтернативи пластику.

«При виробництві паперового пакета на 70% більше шкідливих викидів потрапляє в атмосферу, вуглецевий слід в три рази більший і в 50 разів більше виливається забруднюючих речовин у водойми», – зазначив експерт.

Нестеров додав, що і при розкладанні паперові пакети не такі нешкідливі, як здається.

«Оптимальний варіант, якщо використовувати паперові пакети як перехідну міру, то тільки з додаванням вторинної сировини та розвитком роздільного збору сміття», – сказав він.

За його словами, найпростіший спосіб боротьби зі сміттям – це не допускати його виробництва.

Також він наголосив, що недопалки від сигарет відносяться не до паперового сміття, а до пластикового. За словами Нестерова, основну частину недопалка складає фільтр, зроблений із застосуванням пластикових волокон.

Раніше Greenpeace провела моніторинг прибережних зон водних об’єктів на предмет пластикового забруднення і з'ясувала, що недопалки – найчастіше пластикове сміття на берегах морів, річок і озер, його частка склала 29,7%.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла законопроект про заборону пластикових пакетів в Україні – поки що у першому читанні. Очікується ще друге читання та підпис президента.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті