Захворіло у світі
13,177,855
Померло у світі
574,793
Вилікувалось у світі
7,303,490
Захворіло в Україні
54,771
Померло в Україні
1,412
Вилікувалось в Україні
27,154
Бахматюк заборгував 10,6 млрд грн по кредитах рефінансування своїх банків

Бахматюк заборгував 10,6 млрд грн по кредитах рефінансування своїх банків

Оскільки сам він не перерахував жодної копійки на погашення своїх боргів, НБУ подав більше 50 позовів у суди проти нього і його компаній

Бахматюк заборгував 10,6 млрд грн по кредитах  рефінансування своїх банків
Олег Бахматюк
фото УНІАН

Український бізнесмен Олег Бахматюк, який є власником збанкрутілих «VAB Банку» і банку «Фінансова ініціатива», заборгував Національному банку по кредитах рефінансування обох фінустанов 10,6 млрд грн. Про це повідомила прес-служба НБУ в Facebook.

«За двома своїми банками Олег Бахматюк заборгував 10,6 млрд грн Національному банку. У НБУ є особиста порука Бахматюка на 8,6 млрд грн та майнові поруки його компаній про погашення цієї заборгованості», – йдеться у повідомленні.

НБУ зазначає, що оскільки самостійно бізнесмен не перерахував жодної копійки власних коштів на погашення своїх боргів, Національний банк з 2015 року подав більше 50 позовів у суди проти нього і його компаній.

«Маємо 19 судових рішень на користь НБУ, які вступили в законну силу щодо «Фінансової ініціативи», та жодного рішення, яке вступило у силу щодо «VAB Банку». Проте навіть 19 перемог не дозволили поки забезпечити погашення боргів: реалізація майна Державною виконавчою службою йде напрочуд кволо», – наголошує НБУ.

Регулятор також розповів, що в 2014, коли країну накрила криза, «VAB Банк» отримав кредити на 3 млрд грн, зокрема у жовтні – на 1,2 млрд грн.

Також Нацбанку уточнили, що регулятор дотримувався процедур видачі стабілізаційного кредиту, визначив цільове використання коштів – виплата коштів вкладникам. Нецільового використання коштів НБУ не виявлено, йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП 11 листопада за підозрою в заволодінні коштами виданого у 2014 році стабілізаційного кредиту VAB Банку в сумі 1,2 млрд грн затримали 7 осіб, серед яких колишні та нинішні співробітники Національного банку України, VAB Банку і компаній, пов'язаних з ексвласником банку.

Після цього Бахматюк заявив, що готовий повернутись в Україну. Він та агрохолдинг «Укрлендфармінг», який йому належить, наприкінці жовтня направили Фонду гарантування вкладів фізосіб як арбітражному керуючому офіційну пропозицію про поетапне погашення 8 млрд грн боргів VAB Банку і банку «Фінансова ініціатива», які належать бізнесмену та були виведені з ринку, а також про внесення 500 млн грн гарантійного внеску.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті