Захворіло у світі
19,474,377
Померло у світі
723,348
Вилікувалось у світі
11,801,476
Захворіло в Україні
79,750
Померло в Україні
1,879
Вилікувалось в Україні
43,655
Рада прийняла за основу закон про лібералізацію ринку спирту

Рада прийняла за основу закон про лібералізацію ринку спирту

Закон має на меті скасування державної монополії на виробництво спирту та сприяння детінізації ринку спирту та лікеро-горілчаної продукції

Рада прийняла за основу закон про лібералізацію ринку спирту
Фото: УНІАН

Верховна Рада сьогодні, 15 листопада, прийняла у першому читанні та за основу законопроєкт про внесення змін до закону  «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» щодо лібералізації діяльності у сфері виробництва спирту етилового. Законопроєкт підтримали 293 народних депутати, проти проголосували – 0, утрималися -51, не голосували -50 нардепів. Про це повідомляє кореспондент Mind.

Згідно з пояснювальною запискою, причино прийняття закону стало те, що за останні 10 років виробництво легального харчового спирту скоротилось у 4 рази. 

Зниження виробництва спирту зумовлено скороченням експорту. Відсутність інвестицій в оновлення основних засобів зумовлює високу собівартість і низьку цінову конкурентоспроможність вітчизняного спирту на зовнішніх ринках. Зростання тіньового обігу спирту також вплинуло на скорочення галузі. 

У пояснювальній записці наголошується, що доля тіньового обороту харчового спирту виросла з 10 відсотків у 2007 році до 55 відсотків від загального споживання харчового спирту в Україні у 2019 році. 

Закон має на меті скасування державної монополії на виробництво спирту та сприяння детінізації ринку спирту та лікеро-горілчаної продукції.

Так скасування державної монополії на виробництво спирту почнеться з 1 січня 2020 року. Буде надана можливості суб'єктам господарювання будь-якої форми здійснювати провадження діяльності з виробництва спирту за умови одержання відповідної ліцензії. А також забезпечення повної лібералізації експорту спирту з України.

Для захисту вітчизняного товаровиробника проєктом закону передбачено, що імпорт спирту до 1 січня 2022 року зможуть здійснювати лише уповноважені Кабінетом Міністрів України державні підприємства.

Нагадаємо: За розрахунками Офісу Президента приватизація «Укрспирту» може принести не менше 5 млрд грн до держбюджету.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті