Приватизація «Укрспирту» може принести не менше 5 млрд грн до держбюджету
Минулого тижня президент вніс до Верховної Ради законопроєкт про демонополізацію виробництва спирту в країні

За розрахунками Офісу Президента (ОПУ) приватизація «Укрспирту» може принести не менше 5 млрд грн до держбюджету. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
«За нашими оцінками, приватизація «Укрспирту» принесе нам не менше 5 млрд грн», – повідомила заступниця голови ОПУ Юлія Ковалів.
Ковалів нагадала, що минулого тижня президент вніс до Верховної Ради законопроєкт про демонополізацію виробництва спирту в країні.
«Зараз виробництво спирту здійснюється державним підприємством «Укрспирт», при цьому в іншому законі у нас зазначено, що всі ліцензії на виробництво спирту можуть бути надані тільки держпідприємствам. Власне, в умовах нелібералізірованного виробництва спирту в Україні продати «Укрспирт» можна тільки за ціною металобрухту. ми сподіваємося, що на наступному тижні цей закон про демонополізацію спиртової галузі буде прийнятий і в пакеті з цим буде здійснена підготовка до приватизації «Укрспирту», – пояснила Ковалів.
Загальна виробнича потужність підприємства – більше 36 млн дал на рік.
Законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» покликаний скасувати державну монополію на виробництво спирту та сприяти детінізації ринку спирту й лікеро-горілчаної продукції.
Зокрема, документом з 1 січня 2020 року скасовується державна монополія на виробництво спирту.
Згідно із законопроєктом, передбачається надання можливості суб'єктам господарювання будь-якої форми власності здійснювати провадження діяльності з виробництва спирту за умови одержання відповідної ліцензії.
Оптова торгівля на території України харчовим спиртом здійснюється за наявності ліцензії.
Оптову торгівлю етиловим спиртом для медичних та ветеринарних цілей можуть здійснювати заклади охорони здоров'я та суб'єкти господарювання (організації) зооветеринарного постачання незалежно від форми власності за наявності ліцензії. Порядок ведення реєстру зазначених закладів встановлює Кабінет Міністрів України.
Також проєкт закону запроваджує повну лібералізацію експорту спирту з України.
Так, згідно з документом, експорт спирту етилового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового здійснюють суб'єкти господарювання, які отримали ліцензію на виробництво.
Крім того, з метою захисту вітчизняного товаровиробника законопроектом передбачено, що імпорт спирту до 1 січня 2022 року зможуть здійснювати лише уповноважені Кабінетом Міністрів державні підприємства.
Очікується, що ухвалення документа забезпечить становлення в Україні цивілізованого конкурентного ринку спирту та лікеро-горілчаних виробів.
Нещодавно радник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства з питань реформування спиртової галузі Сергій Блескун під час наради в Мінекономіки розповів, що приватизація «Укрспирту» може пинести державі 6-7 млрд грн.
Окрім того Блескун додав, що держава щороку недоотримує через тіньові оборудки в спиртовій галузі 4,6 млрд грн.
Раніше повідомлялося, що «Укрспирт» в 2019 році має намір інвестувати 311 млн грн в електронну систему обліку готової та відвантаженої продукції і модернізацію виробництва.
Нагадаємо: Кабінет міністрів скасував ліцензування при імпорті та експорті спирту етилового, коньячного і плодового, етилового ректифікованого виноградного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].