Закон про подвійне громадянство може з’явитися вже до кінця року – МЗС
Надання громадянства України іноземцям може бути вельми прибутковим для держави

Подвійне громадянство в Україні можуть запровадити вже до кінця року, якщо за розробку відповідного законопроєкту візьмуться депутати правлячої фракції або президент. Про це заявив заступник міністра закордонних справ Василь Боднар в інтерв’ю для «Сегодня».
Над концепцією нової редакції закону міжвідомча група за завданням президента працювала ще з літа, а вже до кінця року у МЗС розраховують мати готовий законопроєкт, а може і закон.
Новим проєктом пропонується зняти санкційні норми при набутті українцями іншого громадянства та скасувати вимогу до іноземців позбуватися свого первинного громадянства.
Василь Боднар також зазначив, що для отримання українського громадянства іноземцям треба буде скласти іспит з української мови та прийняти присягу. Втім питання умов роботи іноземних осіб на політичних посадах в Україні залишається дискусійним.
Боднар наголосив, що громадянство Російської Федерації не може бути предметом регулювання цього закону. Як і держави-постачальники нелегальних мігрантів.
Подвійне громадянство зробить закордонних українців ближчими до України, вважають у відомстві. А фахівці відзначають, що надання громадянства іноземним особам може навіть стати прибутковою справою для України.
Так, засновник компанії «Другий паспорт» Юрій Моша у коментарі для Інтерфакс-Україна зазначив, що завдяки безвізу з Європою та очікуваному безвізу з Канадою цінність українського паспорта у світі значно виросла.
«В першу чергу, з комерційної точки зору, тема надання громадянства України, нерезидентам країни і не етнічним українцям може бути вельми прибутковою для держави. Паспорт держави Україна котирується в світі високо… Якщо Україна буде працювати з іноземцями за принципом Кіпру, Карибських країн, паспорт яких оцінюється, в середньому, в 100 000 $, бюджет держави отримає додаткові вливання», – повідомив він.
Нагадаємо, 13 листопада 2019 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт про ринок землі у першому читанні. «За» проголосували 240 народних депутати.
Як повідомляв Mind, Президент Володимир Зеленський заявив, що питання продажу землі сільськогосподарського призначення іноземцям буде винесено на всеукраїнський референдум: «Іноземці та компанії, серед засновників яких є іноземці, отримають право купувати українські землі лише в разі, якщо на це буде дано згоду народу України на всеукраїнському референдумі».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].