Захворіло у світі
12,376,147
Померло у світі
556,895
Вилікувалось у світі
6,795,141
Захворіло в Україні
52,043
Померло в Україні
1,345
Вилікувалось в Україні
24,800
СБУ затримала в Київській області одного з лідерів «Ісламської держави»

СБУ затримала в Київській області одного з лідерів «Ісламської держави»

Операція проведена СБУ спільно з МВС Грузії та Центральним розвідувальним управлінням США

СБУ затримала в Київській області одного з лідерів «Ісламської держави»

Служба безпеки України (СБУ) сьогодні повідомила, що в Київській області було затримано одного з ключових керівників терористичної організації «Ісламська держава» (ІД). Згідно з повідомленням відомства, це була спільна операція СБУ, міністерства внутрішніх справ Грузії та Центрального розвідувального управління США.

«За отриманими даними, з 2012 року громадянин Грузії на прізвисько Аль Бара Шишані обіймав посаду аміра джамаату «Ахадун Ахат» у провінції Латакія Сирійської Арабської Республіки. У 2013 році він зайняв одну із найвищих посад в «ІД» – заступника військового аміра, відомого як Абу Умар аш-Шишані», –  розповіли в СБУ.

За даними спецслужби, у 2016 році Аль Бара Шишані поїхав до Туреччини, де продовжив координувати діяльність терористичної організації. У 2018 році він незаконно прибув до України за підробленим паспортом і продовжив координувати діяльність спеціальних осередків «ІД», так званих «Амніятів».

Аль Бара Шишані затримали поблизу приватного будинку, де він проживав. Портретна експертиза показала, що затриманий іноземець – розшукуваний лідер «Ісламської держави», стверджують в СБУ. На даний момент затриманий перебуває під екстрадиційним арештом. Перевіряється інформація щодо його причетності до вчинення злочинів на території України.

Нагадаємо, минулого місяця в результаті спецоперації США в Сирії було вбито лідера ІД Абу Бакра аль-Багдаді. Пізніше в Сирії було вбито речника ІД Абу Хассана аль-Мухаджира.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті