В Білорусі проходять парламентські вибори

В Білорусі проходять парламентські вибори

Експерти бачать у них підготовку до наступних президентських виборів

В Білорусі проходять парламентські вибори
Фото: Білоруські новини

В Білорусі сьогодні проходять вибори в Палату представників – нижню палату Національних зборів. Про це повідомляють Білоруські новини.

Виборчі дільниці в країні відкрилися о 8:00 за місцевим часом і працюватимуть до 20:00. Всього відкрито близько 6000 дільниць для голосування, в тому числі 46 іноземних.

Парламентські вибори пройдуть в один тур. Їх результати визнаються такими, що відбулися, якщо в голосуванні взяло участь більше половини виборців округу. Обраним вважається кандидат, який отримав найбільшу кількість голосів виборців з тих, що взяли участь у голосуванні.

12-16 листопада проводилося дострокове голосування. За даними ЦВК, в ньому взяло участь 35,77% виборців.

Відзначимо, що парламентська кампанія стартувала в «білоруському стилі» – багатьом незалежним і насамперед відомим кандидатам було відмовлено в реєстрації для участі в виборах. Серед них – двоє опозиційних депутатів поточного скликання Ганна Канопацька і Олена Онисим, колишня політв'язень Ірина Халіп та інші.

Ще частина опозиційних кандидатів втратили реєстрацію за різні, іноді надумані, порушення під час агітаційної кампанії. Так, однією з найбільш гучних справ стало зняття кандидатки від кампанії «Європейська Білорусь» Поліни Шаренди-Панасюк після телевиступу, в якому вона назвала Олександра Лукашенка  диктатором і закликала до його відставки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті