Захворіло у світі
19,705,715
Померло у світі
728,129
Вилікувалось у світі
11,967,286
Захворіло в Україні
80,949
Померло в Україні
1,897
Вилікувалось в Україні
43,972
«Метінвест» Ахметова звільнить 30% адмінперсоналу та скоротить інвестпроєкти

«Метінвест» Ахметова звільнить 30% адмінперсоналу та скоротить інвестпроєкти

В умовах кризи металургійної галузі «Метінвест» намагається не допустити зупинки виробництва

«Метінвест» Ахметова звільнить 30% адмінперсоналу та скоротить інвестпроєкти
Фото УНІАН

«Группа Метінвест» Ахметова-Новинського анонсувала ряд оптимізаційних заходів, спрямованих на скорочення витрат в умовах кризи: на початок 2020 року заплановано скорочення адмінперсоналу на 30%, також компанія скоротить виконання інвестиційної програми 2019 року, залишивши лише  технічно необхідні та проєкти зі значним екологічним впливом. Про це повідомляє mrpl.city з посиланням на офіційний коментар компанії. 

В умовах зниження прибутку та невтішних прогнозів щодо цін на сталь «Метінвест» призупиняє набір нового персоналу, за винятком критичних професій, та уріже витрати відрядження. Також компанія відмовиться від запланованого оновлення автопарку.

Про масові скорочення виробничих вакансій наразі мова не йде, наголосили в компанії.

«Складний період зараз не тільки в українській, але й у світовій металургії. Спад почався з кінця весни цього року і тривав після цього безперервно. Сьогодні в досить складній ситуації опинилися практично всі без винятку металурги. Найбільші складності, звичайно, у тих, у кого немає своєї сировинної інтеграції.…Метінвест намагається балансувати між своїми гірничорудними і металургійними активами. Намагаємося по максимуму не допустити зупинки наших металургійних підприємств. Тому що це і робочі місця, і місцеві податки», – повідомив в коментарі НВ-Бізнес генеральний директор «Групи Метінвест» Юрій Риженков. 

Нагадаємо, згідно прогнозу Worldsteel (World Steel Association), у 2020 році обсяг світового споживання сталі має вирости всього на 1,7% (проти 3,9% у 2019 році).

Втім, в об’єднанні металовиробників наголошують, що ці цифри дуже умовні: «Цей прогноз стикається зі значними ризиками падіння якщо поточна ситуація невизначеності буде превалювати», – резюмував глава економічного комітету Worldsteel Саїд Гумран Аль Ремейзі (Saeed Ghumran Al Remeithi).

Серед негативних факторів, що наразі впливають на світову економіку та металургійну галузь зокрема, Ремейзі відзначив напружені стосунки США та Китаю, Brexit, геополітичні конфлікти на Близькому Сході, а також волатильність цін на нафту.

Як писав Mind, холдинг «Метінвест» продовжує закуповувати вугілля в Російській Федерації. Згідно з даними Міністерства економічного розвитку РФ, вже в листопаді  «Северсталь менеджмент» має поставити в Авдіївський коксохім 70 000 тонн вугільного концентрату. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті