Світовий банк покращив прогноз росту ВВП України

Світовий банк покращив прогноз росту ВВП України

Якщо ключові реформи просуватимуться вперед, очікується, що економічний ріст може досягнути відмітки 3,7% у 2020 році та 4,2% у 2021 році

Світовий банк покращив прогноз росту ВВП України
фото www.flickr.com/photos/149561324@N03/45935087874

Згідно останнього економічного огляду Світового банку для України, у першій половині 2019 року економіка зросла на 3,6%, а в третьому кварталі на 4,2%. Про це йдеться в презентації банку, яка була представлена на прес-конференції в Києві.

«Це було зумовлено високим врожаєм та сприятливими умовами для росту внутрішнього попиту, в свою чергу, спричиненого зростанням заробітної плати, пенсій та надходженням грошових переказів з-за кордону. Тим не менш, зростання капітальних інвестицій ще не досягло рівня необхідного для забезпечення стрімкого економічного зростання»,- йдеться в презентації.

«Впровадження амбітного плану реформ, визначеного новим урядом, прискорить притік інвестицій та економічне зростання, що має допомогти створити нові робочі місця та покращити рівень життя населення України, – зазначила Сату Кахонен, директор СБ у справах Білорусі, Молдови та України. – На нашу думку, ключовими реформами є створення прозорого та ефективного ринку землі, демонополізація газового сектору шляхом розділення НАК «Нафтогаз України», підвищення ефективності банківського кредитування економіки за рахунок скорочення частки непрацюючих кредитів у державних банках».

Якщо ключові реформи просуватимуться вперед, очікується, що економічний ріст може досягнути відмітки 3,7% у 2020 році та 4,2% у 2021 році, переконані у СБ.

Зазначається, що завдяки зваженій фіскальній і монетарній політиці у 2019 році вдалося знизити рівень інфляції та відсоткових ставок в економіці. Індекс споживчих цін знизився до 6,5% в жовтні 2019 року, в річному обчисленні, з 9,8% на кінець 2018 року, що дозволило Національному банку знизити ключову процентну ставку до 15,5% в жовтні з 18% у квітні.

Важливим також залишається мобілізація належного зовнішнього фінансування для забезпечення виконання виплат за державним боргом у 2019-2021 роках.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті