Лівійська влада за кошти ЄС саджає біженців до таборів та продає їх у рабство – The Guardian

Лівійська влада за кошти ЄС саджає біженців до таборів та продає їх у рабство – The Guardian

У таборах, точна кількість яких невідома (17-35), в жахливих умовах утримуються понад 5000 біженців

Лівійська влада за кошти ЄС саджає біженців до таборів та продає їх у рабство – The Guardian
фото www.flickr.com/photos/karimhddd/13895326727

У звіті ЄС, доступ до якого отримало видання The Guardian, Євросоюз визнає не може контролювати лівійську берегову охорону і що затримання мігрантів стало «прибутковою бізнес-моделлю» для влади Лівії, з яким блок нещодавно відновив суперечливу угоду про стримування міграції до Європи.

У звіті детально описується доля біженців, які тікають в Європу та яких було затримано береговою охороною за підтримки та на гроші Брюсселя. Їх поміщали в офіційні та неофіційні табори для затриманих, де вони були змушені перебувати у важких та небезпечних умовах.

Широке розповсюдження порушення прав людей, їх загибель, загадкові зникнення,хабарництво та корупція приводяться в 13-сторінковому документі, в якому також хвалять «досягнутий прогрес» у зменшенні кількості людей, які покидають лівійське узбережжя у напрямку Європи.

В межах відновленої угоди на декілька мільйонів євро ЄС та Італія надають лівійській береговій охороні кошти та катери для перехоплення мігрантів в Середземному морі. Минулого місяця, як зазначається, було прийнято рішення продовжити цю програму і надати додаткові 5 млн євро,незважаючи на визнанні в документах ЄС факти, що місця примусового утримання мігрантів в Лівії переповнені, а умови життя для них «останнім часом серйозно погіршилися» на тлі збройного конфлікту, розвитку контрабанди, торгівлі людьми і падіння економіки. Документ підготовлений головою ради ЄС.

У таборах, число яких точно невідомо (від 17 до 35), утримують понад 5000 чоловік під контролем озброєних військових. Керівництво деяких таборів «імовірно здійснює торгівлю людьми» і «не має належної системи реєстрації мігрантів», також «виявлені серйозні випадки корупції та хабарництва», говориться в доповіді.

ЄС здійснює тиск на лівійську владу, щоб вона припинила довільне затримання мігрантів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію