Захворіло у світі
12,128,406
Померло у світі
551,384
Вилікувалось у світі
6,650,507
Захворіло в Україні
51,224
Померло в Україні
1,327
Вилікувалось в Україні
23,784
Зеленський призначив нового заступника глави СБУ

Зеленський призначив нового заступника глави СБУ

Відповідний указ опубліковано на сайті президента

Зеленський призначив нового заступника глави СБУ
фото DR

Президент України Володимир Зеленський провів нові кадрові перестановки в Службі безпеки України, підписавши ряд указів, повідомляє Офіс президента. За кілька днів до цього президент звільнив майже всіх заступників глави СБУ і тепер призначив нових посадовців.

Зокрема, Сергій Андрущенко покинув пост начальника Департаменту захисту національної державності СБУ і перепризначений на посаду заступника голови СБУ.

Про це йдеться в указі №859/2019, опублікованому 21 листопада на сайті президента. «Призначити Сергія Андрющенка заступником голови Служби безпеки України», – йдеться в указі.

 На його колишню посаду призначено Анатолія Дублика.

Також зміни торкнулися кількох областей. Зеленський звільнив Олександра Бондарука з посади начальника Управління СБУ у Львівській області, а на його місце призначив Юрія Гончарова, якого звільнив з главку СБУ Чернігівській області.

Раніше Зеленський заявив, що СБУ необхідна реформа. Колегія спецслужби представила концепт нової редакції закону «Про Службу безпеки України», основні положення якої представила на засіданні Комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Відповідно до представленого концепту реформи СБУ, пріоритетними стануть наступні напрямки:

  • відмова від невластивих функцій і запобігання розслідувань злочинів, які не становлять загрози державній безпеці України;
  • розширення контррозвідувальної діяльності СБУ;
  • впровадження гнучкої структури служби;
  • скорочення і перезавантаження кадрового складу служби;
  • демілітаризація;
  • підвищення рівня заробітної плати працівників служби;
  • деполітизація керівної вертикалі СБУ і призначення голови спецслужби на термін, який не збігається з терміном каденції президента України;
  • вдосконалення порядку міжнародного співробітництва та обміну інформацією з партнерськими спецслужбами;
  • формування розгорнутої системи демократичного цивільного контролю над діяльністю спецслужби, що слугуватиме запорукою дотримання Службою безпеки прав і законних інтересів фізичних і юридичних осіб, зокрема, унеможливить тиск на бізнес.

Найближчим часом проект нової редакції закону України «Про Службу безпеки України» буде представлений міжнародним партнерам і президенту України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті