Захворіло у світі
18,117,821
Померло у світі
690,181
Вилікувалось у світі
10,739,036
Захворіло в Україні
73,158
Померло в Україні
1,738
Вилікувалось в Україні
39,876
Помпео разом з Джуліані допомагав дискредитувати посла США Марі Йованович

Помпео разом з Джуліані допомагав дискредитувати посла США Марі Йованович

Держдеп розсекретив документи стосовно відносин США і України

Помпео разом з Джуліані допомагав дискредитувати посла США Марі Йованович
Twitter Secretary Pompeo

Державний департамент США на вимогу комітету Конгресу оприлюднив нові документи стосовно політичних відносин США й України. Серед них виявилися докази причетності адміністрації Дональда Трампа до кампанії проти посла США в Україні Марі Йованович.

В електронному листуванні виявилися повідомлення від держсекретаря США Майка Помпео, адресовані адвокату Трампа Рудольфу Джуліані. Відповідно до опублікованої інформації, адвокат звертався до держсекретаря за допомогою в проведенні дискредитуючої кампанії проти посла США Марі Йованович, яка докладала значних зусиль для боротьби з корупцією, пише The New York Nimes.

У документах Держдепартаменту США зазначено, що держсекретар Помпео зустрічався з Джуліані перед відкликанням Марі Йованович з поста посла США в Україні.

Документи також свідчать, що Держдепартамент надав членам Конгресу неправдиву відповідь стосовно від'їзду Марі Йованович після того, як конгресмени подали запит стосовно тиску на неї.

В рамках зусиль з дискредитації посла Джуліані і його партнери закликали прихильні Трампу новинні агентства публікувати необґрунтовані заяви про нібито нелояльність Йованович до Трампа.

Документи підтверджують, що Помпео двічі говорив з Джуліані по телефону 27 і 29 березня.

Також в одному з електронних листів, датованому 28 березня 2019 року, наведено список телефонних дзвінків, які мав зробити Помпео – серед них також були номери адвоката Джуліані і члена палати представників Девін Нуньєс.

Крім того, опубліковано лист від 5 квітня в Держдепартамент від шести колишніх послів США в Україні, включаючи тимчасового повіреного Вільяма Тейлора, в якому вони висловлюють стурбованість у зв'язку з «нападками» на Марі Йованович.

Раніше повідомлялося, що Майк Помпео планує  піти з посади держсекретаря.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті