Наступна тристороння зустріч по транзиту газу запланована на 29 листопада

Наступна тристороння зустріч по транзиту газу запланована на 29 листопада

В якому форматі вона відбуватиметься буде вирішено 27 листопада

Наступна тристороння зустріч по транзиту газу запланована на 29 листопада
фото Shutterstock

Чергова тристороння технічна зустріч з питання транзиту газу через Україну запланована на 29 листопада, її формат буде визначено в середу, 27 листопада. Про це повідомив ТАСС в кулуарах V Національного гірничопромислового форуму заступник міністра енергетики Росії Анатолій Яновський.

«(Зустріч-ред.) потенційно запланована на п'ятницю. Але вона може бути в різному режимі: відеоконференція або очна. Це ми в середу вирішимо», – сказав він.

Надаємо: 20 листопада представники Росії, Євросоюзу і України провели технічні консультації щодо газу, за підсумками яких було вирішено продовжити переговори і підвести підсумки на цьому тижні.

Яновський зазначив, що позитивно оцінює підсумки зустрічі 20 листопада. На даний момент йде відпрацювання корпоративних документів.

«Я вважаю дуже навіть нормально (пройшла зустріч – ред.), позитивно я її оцінюю. Йде відпрацювання корпоративних документів», – сказав він.

Діючі контракти на поставку і транзит російського газу через Україну закінчуються 31 грудня. До цього часу Росія планує запустити два газопроводи в обхід України – «Північний потік – 2» і «Турецький потік». Україна в свою чергу має зобов'язання щодо впровадження європейського енергетичного законодавства до кінця цього року.

Нагадаємо: Єврокомісія залишилася невдоволена результатами 4-го раунду газових переговорів, який відбувся 28 жовтня, а Росія стоїть на позиції, що підпише новий газовий контракт лише після того, як Україна відкличе подані проти «Газпрому» судові позови.

Раніше в «Газпромі» повідомили, що направили українському «Нафтогазу» офіційну пропозицію продовжити транзитний контракт або укласти новий на один рік.

При цьому «Газпром» висунув свої умови: відмову обох сторін від всіх взаємних претензій в міжнародному арбітражі. Серед інших умов росіяни назвали скасування рішення Антимонопольного комітету України про накладення штрафу на «Газпром» за «порушення економічної конкуренції» і відгук клопотання «Нафтогазу» про ініціювання розслідування Єврокомісії проти російської компанії.

Міністр енергетики та захисту навколишнього середовища України Олексій Оржель у відповідь заявив, що умови договору про транзит газу, викладені в пропозиції «Газпрому», є неприйнятними для української сторони. Водночас міністр підкреслив, що сподівається на конструктивний діалог з російською стороною.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло