Наступна тристороння зустріч по транзиту газу запланована на 29 листопада
В якому форматі вона відбуватиметься буде вирішено 27 листопада

Чергова тристороння технічна зустріч з питання транзиту газу через Україну запланована на 29 листопада, її формат буде визначено в середу, 27 листопада. Про це повідомив ТАСС в кулуарах V Національного гірничопромислового форуму заступник міністра енергетики Росії Анатолій Яновський.
«(Зустріч-ред.) потенційно запланована на п'ятницю. Але вона може бути в різному режимі: відеоконференція або очна. Це ми в середу вирішимо», – сказав він.
Надаємо: 20 листопада представники Росії, Євросоюзу і України провели технічні консультації щодо газу, за підсумками яких було вирішено продовжити переговори і підвести підсумки на цьому тижні.
Яновський зазначив, що позитивно оцінює підсумки зустрічі 20 листопада. На даний момент йде відпрацювання корпоративних документів.
«Я вважаю дуже навіть нормально (пройшла зустріч – ред.), позитивно я її оцінюю. Йде відпрацювання корпоративних документів», – сказав він.
Діючі контракти на поставку і транзит російського газу через Україну закінчуються 31 грудня. До цього часу Росія планує запустити два газопроводи в обхід України – «Північний потік – 2» і «Турецький потік». Україна в свою чергу має зобов'язання щодо впровадження європейського енергетичного законодавства до кінця цього року.
Нагадаємо: Єврокомісія залишилася невдоволена результатами 4-го раунду газових переговорів, який відбувся 28 жовтня, а Росія стоїть на позиції, що підпише новий газовий контракт лише після того, як Україна відкличе подані проти «Газпрому» судові позови.
Раніше в «Газпромі» повідомили, що направили українському «Нафтогазу» офіційну пропозицію продовжити транзитний контракт або укласти новий на один рік.
При цьому «Газпром» висунув свої умови: відмову обох сторін від всіх взаємних претензій в міжнародному арбітражі. Серед інших умов росіяни назвали скасування рішення Антимонопольного комітету України про накладення штрафу на «Газпром» за «порушення економічної конкуренції» і відгук клопотання «Нафтогазу» про ініціювання розслідування Єврокомісії проти російської компанії.
Міністр енергетики та захисту навколишнього середовища України Олексій Оржель у відповідь заявив, що умови договору про транзит газу, викладені в пропозиції «Газпрому», є неприйнятними для української сторони. Водночас міністр підкреслив, що сподівається на конструктивний діалог з російською стороною.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].