17 миттєвостей весни: екс-мер Горлівки в «ДНР» виявився українським розвідником

17 миттєвостей весни: екс-мер Горлівки в «ДНР» виявився українським розвідником

Кремль координує свою діяльність на захоплених територіях через Комуністичну партію

17 миттєвостей весни: екс-мер Горлівки в «ДНР» виявився українським розвідником
скрін-шот ТСН-Тиждень

Колишній мер Горлівки на території ОРДЛО Едуард Матюха виявився співробітником Головного управління розвідки Міністерства оборони України, повідомляє «ТСН.Тиждень». Після п'яти років роботи під прикриттям на території Донбасу він прибув до Києва.

«Я розвідник Головного управління розвідки Міністерства оборони України», – розповів про себе Едуард Матюха.

«Едуард – це людина, яка надавала необхідну інформацію про реальну ситуацію на окупованих територіях», – повідомив офіційний представник Головного управління розвідки Міноборони України Вадим Скибіцький.

У травні 2014 року Матюху вибрали в Горлівці «виконувачем обов'язків мера», але він пробув на посаді недовгий час.

Сам Матюха підкреслив, що пішов з посади мера через штучно створений конфлікт між угрупуваннями сепаратистів. Він стверджує, що це і було його першим завданням – посварити їх.

Після цього він, будучи першим секретарем міського комітету Комуністичної партії, збирав інформацію про дії Росії і налагоджував контакти з російськими комуністами з Компартії РФ.

За інформацією Матюхи, саме через Компартію РФ Кремль координує свою діяльність в Абхазії, Придністров'ї, Південній Осетії, а також в «ДНР/ЛНР». Відповідальною особою за цю координацію від Держдуми РФ він називає Казбека Тайсаєва.

Матюха також розповів, що в 2018 році росіяни розглядали плани реанімації проекту «Новоросія».

«Це були військові плани, отримані мною, про захоплення Харківської області, Одеської області та створення сухопутного коридору до півострова Крим», – пояснив він.

За словами розвідника, в Росії також розглядають варіант проведення чергового референдуму про включення окремих районів Донецької та Луганської областей до складу РФ.

Автори сюжету повідомили, що дружина Матюхи всі ці роки не бачилася з чоловіком, не знала про його роботу на розвідку та спецзавдання і вважала, що він працює на сепаратистів.

Нагадаємо, нещодавно СБУ повідомила, що затримано одного з організаторів фінансування «ЛНР» і «ДНР».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті