Комітет WADA рекомендує відсторонити російських спортсменів від великого спорту на чотири роки

Комітет WADA рекомендує відсторонити російських спортсменів від великого спорту на чотири роки

Якщо рекомендацію буде прийнято спортсмени з РФ зможуть в найкращому випадку виступати під нейтральними прапором

Комітет WADA рекомендує відсторонити російських спортсменів від великого спорту на чотири роки
фото www.flickr.com/photos/jarrettfrazier/12379927834

Комітет по відповідності Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) рекомендував виконавчому комітету організації усунути Росію від участі в міжнародних змаганнях на чотири роки. Про це повідомляє DW.

Дана рекомендація була включена в доповідь, підготовлену комітетом щодо відповідності WADA. Експерти прийшли до висновку, що Росія навмисно маніпулювала базою даних Московської антидопінгової лабораторії, щоб приховати позитивні тести на допінг. Якщо на засіданні 9 грудня рекомендація буде прийнята, то російські спортсмени в кращому випадку зможуть виступати на міжнародних стартах, в тому числі на літніх Олімпійських іграх в Токіо в 2020 році, тільки під нейтральним прапором. Крім того, Росії загрожує заборона на організацію великих міжнародних спортивних турнірів, а російським спортивним чиновникам – на відвідування міжнародних змагань.

Нагадаємо: 23 вересня було оприлюднено інформацію про те, що експерти WADA знайшли сліди змін в базі даних Московської антидопінгової лабораторії, яку їм раніше передали для вивчення.

15 жовтня голова РУСАДА Юрій Ганус підтвердив, що в Росії були змінені результати тисяч допінг-тестів невизначеної кількості спортсменів. За його словами, дані про проби на допінг «приховувалися і замінювалися», щоб захистити репутацію і нинішню позицію колишніх видатних атлетів, які сьогодні займають різні посади в уряді РФ або є високопоставленими спортивними чиновниками.

.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті