Захворіло у світі
12,934,317
Померло у світі
569,697
Вилікувалось у світі
7,139,985
Захворіло в Україні
54,133
Померло в Україні
1,398
Вилікувалось в Україні
26,503
«Гроші ходять за пацієнтом»: Кабмін ухвалив Програму медичних гарантій

«Гроші ходять за пацієнтом»: Кабмін ухвалив Програму медичних гарантій

Програма для населення діятиме для всіх видів допомоги

«Гроші ходять за пацієнтом»: Кабмін ухвалив Програму медичних гарантій
Олексій Гончарук
Фото: пресслужба Уряду

Сьогодні, 27 листопада, Кабмін ухвалив Програму медичних гарантій, яка запрацює з 1 квітня 2020 року, давши старт другій хвилі трансформації системи охорони здоров'я. Про це повідомила пресслужба Уряду.

«Держава вже оплачує медичні послуги на рівні первинної ланки за принципом «гроші ходять за пацієнтом». Людина звертається до сімейного лікаря, педіатра або терапевта та отримує послуги безкоштовно. Лікар, який обслуговує багато пацієнтів, отримує гідну зарплатню. Тепер нові правила фінансування почнуть працювати для спеціалізованої медичної допомоги, так званої вторинної ланки, – повідомив прем'єр-міністр Олексій Гончарук. 

Програма медичних гарантій для населення діятиме для всіх видів допомоги: первинної, спеціалізованої, високоспеціалізованої, екстреної, паліативної, медичної реабілітації та реімбурсації ліків. Держава фінансуватиме такі послуги через Національну службу здоров'я України. Для цього медичні заклади вторинного рівня повинні укласти договори з НСЗУ. 

Згідно з рішенням Кабмин, з 1 січня 2020 року продовжується фінансування з держбюджету медичних послуг для надання первинної медичної допомоги, а також програма «Доступні ліки», яка буде розширюватися.

Водночас Уряд ухвалив рішення щодо запровадження госпітальних округів для того, щоб пацієнти мали доступ до якісної мережі медичних закладів та могли швидко й зручно діставатися до них.

На дофінансування медичної субвенції спрямовано 326 млн грн, перш за все на виплату заборгованості з заробітної плати лікарям. 233 млн грн виділять додатково на програму «Лікування за кордоном», яка дозволить відправити на трансплантацію 94 людини до кінця 2019 року.

Також Кабмін спрямував додаткові 1,4 млрд грн на виплату в 2019 році лікарняних по тимчасовій втраті працездатності, лікарняних по вагітності та пологах, а також на виплати на поховання. Відповідне рішення Уряду передбачає збільшення на відповідну суму бюджету Фонду соціального страхування.

Більше про медреформу читайте в матеріалі Mind: «Як запрацювала медична реформа в Україні».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті