«Нафтогаз» вимагає арешту активів «Газпрому» в Латвії

«Нафтогаз» вимагає арешту активів «Газпрому» в Латвії

Засідання суду по цьому клопотанню заплановано на кінець квітня 2020 року

«Нафтогаз» вимагає арешту активів «Газпрому» в Латвії
фото www.flickr.com/photos/133374212@N02/20424012681

«Нафтогаз України» подав позов до суду Відземського передмістя в Ризі, в якому компанія вимагає прийняти забезпечувальні заходи для виконання рішення Стокгольмського арбітражу, що присудив Києву $2,6 млрд у спорі з «Газпромом» про транзит газу. Про це йдеться в квартальному звіті «Газпрому», передає «РБК».

Зі звіту випливає, що на початку листопада «Газпрому» стало відомо, що «Нафтогаз» подав в ризький суд позов про приведення у виконання на території Латвії рішення Стокгольмського арбітражу по транзитному спору. Київ наполягає на введенні забезпечувальних заходів, які можуть мати на увазі арешт активів боржника.

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

Судове засідання має відбутися наприкінці квітня 2020 року. У «Газпромі» вивчають можливості щодо захисту своїх інтересів, йдеться в звіті.

«Газпрому» в Латвії належить частка в 34% в компанії АТ «Латвіяс Газі». «Газпром» – найбільший акціонер цієї компанії. За три квартали 2019 року доходи компанії від продажу газу в Латвії склали 8,196 млрд руб. АТ «Латвіяс Газі» є найбільшим газовим трейдером в регіоні.

Нагадаємо, в грудні 2017 року і лютому 2018 року Стокгольмський арбітраж виніс два рішення у спорах «Газпрому» і «Нафтогазу» про постачання газу в Україну і його транзит через територію країни, зобов'язавши російську компанію виплатити НАК $2,56 млрд.

Як повідомлялось, 27 листопада, трибунал при Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма виніс окреме рішення в справі НАК «Нафтогаз України» проти ПАТ «Газпром» щодо контракту на постачання газу до України від 2009 року. Зокрема, трибунал повністю відхилив вимогу «Газпрому» щодо застосування принципу «бери або плати», а також задовольнив вимогу «Нафтогазу» про перегляд контрактної ціни з урахуванням ринкових умов.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло