«Газпром» програв апеляцію на рішення Стокгольмського арбітражу

«Газпром» програв апеляцію на рішення Стокгольмського арбітражу

Трибунал повністю відхилив вимогу «Газпрому» щодо застосування принципу «бери або плати»

«Газпром» програв апеляцію на рішення Стокгольмського арбітражу
Фото: Shutterstock

Сьогодні, 27 листопада, трибунал при Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма виніс окреме рішення в справі НАК «Нафтогаз України» проти ПАТ «Газпром» щодо контракту на постачання газу до України від 2009 року. Про це повідомляє пресслужба «Нафтогазу».

Зокрема, трибунал повністю відхилив вимогу «Газпрому» щодо застосування принципу «бери або плати», а також задовольнив вимогу «Нафтогазу» про перегляд контрактної ціни з урахуванням ринкових умов.

Крім того, трибуналом було повністю скасовано заборону на реекспорт газу, яка містилась у контракті.

Раніше виконавчий директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко повідомив, що «Нафтогаз» вимагає через арбітраж «компенсувати збитки, завдані діями Газпрому», а «фінансовий ефект – понад $12 млрд». За словами Вітренка, борг «Газпрому» перед «Нафтогазом» збільшився до $3 млрд.

Угода з «Нафтогазом» на постачання і транзит російського газу через Україну закінчується наприкінці 2019 року. Росія, Україна і ЄС на консультаціях у Брюсселі погодилися, що майбутній транзит газу з 2020 року може бути організований відповідно до європейського права, якщо Київ встигне імплементувати його положення до 1 грудня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло