Захворіло у світі
6,089,705
Померло у світі
369,651
Вилікувалось у світі
2,583,061
Захворіло в Україні
23,627
Померло в Україні
708
Вилікувалось в Україні
9,538
США ще можуть зупинити «Північний потік – 2» – Bild

США ще можуть зупинити «Північний потік – 2» – Bild

Стали відомі деталі американських санкцій проти «путінської труби»

США ще можуть зупинити «Північний потік – 2» – Bild
фото Shutterstock

Санкції щодо російського газового проекту «Північний потік – 2», які в сенаті Конгресу США планують включити в військовий бюджет, торкнуться різних компаній, що беруть участь у будівництві трубопроводу. Про це повідомляє німецьке видання Bild із посиланням на інформацію, отриману від представників сенату.

Зазначається, що відповідний законопроект може бути прийняти до Різдва (25 грудня).

«Оскільки Росія не може будувати такі трубопроводи самостійно, санкції торкнуться в основному міжнародних спеціалізованих компанії, які будуть виключені з будь-якого бізнесу у США», – пише видання.

Передусім, йдеться про швейцарську Allseas, яка спеціалізується на укладанні під водою труб і кабелів. Також під загрозу потрапили й німецькі компанії, які співпрацюють із «Газпромом» або як Uniper фінансово беруть участь у проєкті.

Спосіб введення санкцій, а саме включення їх до військового бюджету, є незвичним, але має «вагому причину»: будівництво газопроводу між Росією та ФРН має закінчитись приблизно за три місяці.

«Оскільки санкції мають бути спрямовані проти компаній, які беруть участь у будівництві, не буде достатньо часу для прийняття більш  масштабного закону про санкції, до якого прагнуть опозиційні демократи», – пише видання.

Глава сенатського комітету з міжнародних справ Джим Ріш сказав, що, коли санкції будуть прийняті, «будівельні компанії припинять свою роботу», і Росії доведеться шукати інший спосіб завершити газопровід. 

За даними видання, санкції мають дати ЄС три роки на те, щоб розробити власний механізм захисту від «Газпрому» та РФ і не допустити газового шантажу з боку Москви.

Нагадаємо: минулого місяця стало відомо, що в проект закону про оборонний бюджет США на 2020 рік додадуть положення про санкції проти компаній, які задіяні в прокладанні труб газопроводу «Північний потік – 2».

Як повідомлялось, у сенаті США вважають, що можуть на 1 рік відтермінувати запуск «Північного потоку-2».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті