США можуть включити санкції проти «Північного потоку-2» в оборонний бюджет

США можуть включити санкції проти «Північного потоку-2» в оборонний бюджет

Санкції переконають будівельні компанії, які беруть участь в проекті, припинити роботу над ним

США можуть включити санкції проти «Північного потоку-2» в оборонний бюджет
twitter Nord Stream 2

Обов'язковий для Конгресу США законопроект про оборонну політику стане засобом зупинити проект російського президента Владіміра Путіна з постачання природного газу в Європу по трубопроводу з Росії до Німеччини вартістю $11 млрд, повідомив один з провідних американських законодавців.

У проект закону про оборонний бюджет США на 2020 рік буде додано положення про санкції проти компаній, які задіяні в прокладанні труб газопроводу «Північний потік-2». Про це повідомив голова комітету сенату США з міжнародних справ республіканець Джим Ріш в кулуарах Галіфакского міжнародного безпекового форуму, пише видання Defence News.

«Причина такого кроку в тому, що це вікно закривається. Значна частина «Північного потоку» вже побудована», – заявив він і додав, що санкції переконають будівельні компанії, які беруть участь в проекті, припинити роботу над ним.

«Це їм дорого обійдеться», – сказав Ріш. За його словами, якщо санкції набудуть чинності, то компанії «будуть змушені закритися» і росіянам доведеться шукати інший спосіб завершити «Північний потік-2», якщо вони зможуть це зробити.

Ріш зазначив, що додавання цього положення в законопроект знайшло узгодження між адміністрацією, Палатою представників, Сенатом і банківськими комітетами.

Текст положення про санкції не оприлюднено, але Ріш сказав, що він близький до «Акту про захист енергетичної безпеки Європи». Цей законопроект буде накладати санкції на компанії-власники суден, які прокладають труби для трубопроводів Nord Stream 2 і TurkStream.

Нагадаємо, у Сенаті США вважають, що можуть на 1 рік відтермінувати запуск «Північного потоку-2».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті