Захворіло у світі
12,934,317
Померло у світі
569,697
Вилікувалось у світі
7,139,985
Захворіло в Україні
54,133
Померло в Україні
1,398
Вилікувалось в Україні
26,503
На допомогу дітям на сході України виділено всього 37% необхідної суми – ЮНІСЕФ

На допомогу дітям на сході України виділено всього 37% необхідної суми – ЮНІСЕФ

Школи на сході України тільки в цьому році 36 разів зазнавали обстрілів

На допомогу дітям на сході України виділено всього 37% необхідної суми – ЮНІСЕФ
фото ЮНІСЕФ/А.Філіппов

ЮНІСЕФ та партнери готові й надалі допомагати Україні в реалізації положень Декларації про безпеку в школах і інших заходів щодо захисту дітей на території Донбасу, що постраждала внаслідок російської агресії. Про це заявила регіональний директор ЮНІСЕФ Афшан Хан, яка нещодавно повернулася з поїздки на схід України, передає Центр новин ООН.

Вона також нагадала, що Дитячий фонд ООН надає психологічну підтримку сотням тисяч юних жителів сходу країни і їх батькам, здійснює освітні програми у сфері мінної безпеки, а також допомагає ремонтувати школи, дитячі садки і об'єкти системи водопостачання та каналізації.

Однак у 2019 році отримано лише 37% суми, яку вимагала ЮНІСЕФ на операції в цій частині України. Заходи, пов'язані із забезпеченням населення водою і засобами гігієни, профінансовані ще менше – лише на 20%.

Школи на сході України тільки в цьому році 36 разів зазнавали обстрілів. Загалом за п'ять років війни в цій частині країни були пошкоджені або зруйновані 750 навчальних закладів. За цей же час 172 дитини загинули або отримали поранення в результаті вибуху мін, а ще 2 млн щодня ризикують розділити їх долю.

Близько 430 тисяч дітей сходу України пережили психологічні та інші травми і потребують підтримки. Тільки в цьому році важливі об'єкти цивільної інфраструктури зазнали нападів більше 80 разів, а за три роки таких інцидентів було понад 300, зазначають в ООН.

«Діти на сході України досі вчаться в школах, стіни яких пошкоджені кулями, а підвали перетворені на бомбосховища; вони живуть під постійними обстрілами і ходять по землі, всипаній мінами, – нагадала Афшан Хан. – Давно час знайти політичне рішення конфлікту. Ми закликаємо всі сторони припинити бойові дії».

Хан високо оцінила зусилля уряду України, який нещодавно приєднався до Декларації про безпеку шкіл. За її словами, це дозволить захистити навчальні заклади від нападів і зменшити кількість випадків використання шкільних приміщень у військових цілях.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті