Захворіло у світі
13,177,855
Померло у світі
574,793
Вилікувалось у світі
7,303,490
Захворіло в Україні
54,771
Померло в Україні
1,412
Вилікувалось в Україні
27,154
Депутаткам з «Голосу» погрожують фізичною розправою

Депутаткам з «Голосу» погрожують фізичною розправою

Вони звернулися до ГПУ та регламентного комітету, та скаржаться на масовий «бєспрєдєл» щодо депутатів у парламентских комітетах

Депутаткам з «Голосу» погрожують фізичною розправою
Народні депутати з фракції "Голос" Ольга Стефанишина та Олексанра Устінова
Фото: УНІАН

Народний депутат з фракції «Голос», член комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Ольга Стефанишина заявила про погрози на її адресу та на адресу члена комітету з питань правоохоронної діяльності, депутата з фракції «Голос» Олександри Устінової з боку начебто колишнього представника однієї з фармацевтичних компаній Олександра Чумака. Відповідну заяву з парламентської трибуни Стефанишин зробила під час пленарного засідання Верховної Ради, передає кореспондент Mind.

«Минулого тижня в комітеті з питань здоров’я нації  сталася неприпустима ситуація. …Вона стосується не лише мене особисто. Експредставник фармацевтичної компанії Олександр Чумак прийшов на комітет з питань здоров’я нації і сказав дослівно, що він мені та моїй колезі Олександрі Устіновій «відіб’є бошки» за наш проєкт закону №2089», – сказала депутат.

Стефанишина при тому зазначила, що згаданий проєкт закону вже три місяці як зареєстровано у парламенті.

«Ця людина прийшла і погрожувала мені особисто та моїй колезі, відповідно, щодо цього законопроєкту. Він покликаний знизити ціни на ліки і забрати надприбутки у фармацевтичних кампаній. Я не дарма вийшла сьогодні сюди вам сказати, що така ситуація може статися з кожним із вас. І представники аграрного бізнесу, або грального бізнесу, або будь-якого іншого бізнесу сьогодні можуть прийти спокійно на профільний комітет і погрожувати народним депутатам за їх законотворчу діяльність», – зазначила депутат.

На сьогодні, за словами  Стефанишиної, вже подано заяву до Генеральної прокуратури з проханням розслідувати цю справу як кримінальне провадження.

Також депутат звернулася до представників регламентного комітету із вимогою провести розслідування та з’ясувати підстави присутності Чумака, як представника громадськості, на засіданні комітету 27 листопада 2019 року, «враховуючи прямий конфлікт інтересів і за необхідності шляхом створення  тимчасової слідчої комісії в порядку, передаченому ст. 87 Регламенту ВР».

Депутат попросила комітет з питань регламенту заборонити Чумаку відвідувати подальші засідання комітету з питань здоров’я нації, а також висловити офіційну позицію щодо неприпустимості тиску на народних депутатів України під час виконання ними свої повноважень у процесі законотворчості з метою дотримання принципів вільного обговорення та прийняття рішень.

Вона запропонувала іншим депутатам, які потрапляють під аналогічний тиск доєднатися до протидії таким випадкам.

«Це стосується не лише мене – сьогодні просто бєспрєдєл відбувається у нас у парламенті та в профільних комітетах», – сказала Стефанишина.

Нагадаємо, раніше, як писав Mind, про тиск на свою адресу у парламенті заявляла народний депутат з фракції «Слуга Народу» Анна Скороход.

Також Mind писав, що сьогодні про виключення з фракції  «Слуга Народу» трьох народних депутатів, серед яких і Скороход,  оголосив голова ВР Дмитро Разумков.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті