Захворіло у світі
13,132,491
Померло у світі
573,869
Вилікувалось у світі
7,294,394
Захворіло в Україні
54,771
Померло в Україні
1,412
Вилікувалось в Україні
27,154
Ярославський купив банк Пінчука – ЗМІ

Ярославський купив банк Пінчука – ЗМІ

Мова йде про банк Кредит Дніпро. Джерела говорять, що в установі уже працюють люди Ярославського

Ярославський купив банк Пінчука – ЗМІ
фото www.facebook.com/bankcreditdnepr

Банк Кредит Дніпро,який належить Віктору Пінчуку купує Олександр Ярославський. Про це повідомляє ThePage із посиланням на три незалежних джерела.

«Банк Кредит-Дніпро проданий Олександру Ярославському», – розповів глава одного з найбільших банків.

 Фінансовий аналітик великої інвестиційної компанії, який побажав залишитися неназваним, додав, що в установі вже працюють люди Ярославського. Ще один банкір підтвердив, що знайомий з новим менеджментом і що він представляє цього бізнесмена, але уточнив, що угода ще не закрита.

В інвестиційній компанії East One, що управляє активами Віктора Пінчука, цю інформацію не підтвердили, але і не спростували.

«Згідно з комунікаційною політикою групи East One, ми публічно повідомляємо про покупки і продажі активів, що перебувають під мандатом групи. Якщо такі відбудуться, ви обов'язково про це дізнаєтеся», – прокоментувала директор з комунікацій групи East One Наталія Вовк.

У групі DCH коментарі не надали.

Зазначається, що компанія Пінчука вже давно шукає покупця для банку. За словами керуючого партнера Atlas Advisors Олексія Ращупкіна, інтерес до банку Кредит-Дніпро проявляла група ТАС Сергія Тігіпка. За його словами у інвестора виникли питання до стану банку.

 «Ми дивилися цей банк навесні 2019 року. У нього були питання з капіталом, тому що необхідний з точки зору НБУ капітал був, але його недостатньо для покриття резервами кредитів, які покупець розцінив як дефолтні», – каже Ращупкін.

Національний банк України, за результатами стрес-тестів, вимагав докапіталізації банку. Як розповіла Наталія Вовк, в листопаді 2019 року завершено процедуру докапіталізації банку Кредит-Дніпро. Її провели відповідно до рішення акціонера від п'ятого листопада 2018 року. Також зареєстрований статут банку у новій редакції, в зв'язку зі збільшенням статутного капіталу з 2,7 млрд грн до 3,6 млрд грн.

«Збільшення статутного капіталу в поєднанні з ефективним розвитком нового бізнесу дозволили поліпшити операційний фінансовий результат, вийти на прибуткову діяльність за підсумками 10 місяців, істотно зміцнити своє фінансове становище, результатом чого стало виконання всіх економічних нормативів», – каже Вовк.

За останні 10 місяців стан банку покращився, повідомляють фінансові аналітики.

«Майже на 14% зменшилися чисті активи банку, скорочений кредитний портфель. Схоже, що власник чистить банк. Скоротилася кількість валютної ліквідності: на початку року її було 4,3 млрд грн, а на кінець десятого місяця цей показник впав на 21%. Схоже, що погашалися великі кредити в валюті », – вважає джерело на банківському ринку.

Також на 20% зменшилися кредити юросіб. Майже повністю скоротився портфель ОВДП.

«У банку вирівнюється портфель, щоб установа відповідало бажанням покупця», – говорить Ращупкін.

Нагадаємо, як писав Mind, раніше АМКУ оштрафував групу DCH Ярославського на 58 млн грн, та дозволив купити «Євраз ДМЗ».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті