Захворіло у світі
20,113,592
Померло у світі
737,022
Вилікувалось у світі
12,366,115
Захворіло в Україні
83,115
Померло в Україні
1,951
Вилікувалось в Україні
44,934
Загальнонаціональний страйк у Франції: народ протестує проти пенсійної реформи

Загальнонаціональний страйк у Франції: народ протестує проти пенсійної реформи

На страйк вийшли вчителі, лікарі, транспортники, авіадиспетчери, енергетики, поліцейські та працівники судів

Загальнонаціональний страйк у Франції: народ протестує проти пенсійної реформи
Еммануель Макрон
фото www.flickr.com/photos/bou5zou57ki1208yasu/34518840715

5 грудня у Франції заздалегідь назвали «чорним четвергом». В країні оголошено загальнонаціональний страйк проти пенсійної реформи, яку готує уряд, виконуючи передвиборчу обіцянку президента Еммануеля Макрона. Про це повідомляє RFI.

На залізницях країни рух майже паралізовано, а в Парижі страйкує громадський транспорт. Через страйк вчителів закриті дві третини шкіл. Страйкують енергетики, авіадиспетчери та лікарі. Акції протесту проводять поліцейські і співробітники судів. По всій Франції заявлено 245 маніфестацій. У Парижі введені підвищені заходи безпеки через побоювання заворушень.

Причина протесту – радикальна реформа пенсійної системи, обіцяна президентом Макрона. Її суть – перехід від складної системи з 42 різних режимів до універсальної пенсійній системі починаючи з 2025 року. Реформа передбачає зміну принципу нарахування пенсій і перехід до системи пенсійних балів. При збереженні пенсійного віку 62 роки (право виходу на пенсію) для отримання повної пенсії (без відрахувань) французам доведеться працювати мінімум до 64 років. Цей вік буде підвищуватися для того, щоб пенсійна система залишалася бездефіцитною. Роботу над реформою завершує уряд, який сповнений рішучості провести її через парламент на початку 2020 року.

 У різних категорій працівників – свої причини невдоволення реформою. Так, вчителі побоюються зниження розміру своїх пенсій при переході на нові правила. Транспортники, наприклад, захищають свій спеціальний режим, що дозволяє їм виходити на пенсію достроково.

Головною рушійною силою протесту традиційно стали транспортники, які оголосили безстроковий страйк.

Національна компанія залізниць SNCF оголосила, що 5 грудня рух на високошвидкісних лініях поїздів TGV буде забезпечено лише на 10%. На регіональних лініях курсуватимуть буде лише 20% поїздів-експресів. Дирекція SNCF вважає, що залізничний рух буде сильно утруднений до 12 грудня.

Безстроковий страйк оголошено і в транспортній компанії паризького регіону RATP. Нормальну роботу продовжують лише дві автоматичні лінії, рух на більшості ліній зупинено повністю. Автобусний рух забезпечено лише на третину.

Дирекція цивільної авіації повідомила про скасування в четвер кожного п'ятого авіарейсу у французьких аеропортах. Компанія Air France скасувала 30% внутрішніх рейсів і 15% середньомагістральних польотів.

У французьких школах страйкує 55% вчителів, повідомило міністерство освіти. У Парижі роботу припинили 78% викладацького складу.

До страйку в «чорний четвер» закликали профспілки енергетиків, водіїв вантажного автотранспорту і пасажирських автобусів. Оголошено страйк в державних лікарнях.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті